Konec „přitažlivého prodavače“. Feri měl v politice skončit dávno

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Je to klasická politická ironie. Instragramová hvězda TOP 09 Dominik Feri měl být volebním magnetem mladých voličů, teď se ale ukázalo, že svou práci v terénu možná vzal až příliš doslova. Několik mladých žen ho totiž obvinilo z nevhodného sexuálního chování a násilí. Feri kvůli tomu složil poslanecký mandát i kandidaturu ve sněmovních volbách. Máme tak dalšího politického nebožtíka.

Feri se nejdřív zkoušel svou toxickou kauzou klasicky promlčet, když ji ale zvedla velká média, přišel naopak rychlý konec. Poslanec se za nevhodné chování omluvil, sexuální násilí i loudění nahých fotek z mladých dívek ale odmítl. Případem už se zabývá policie. Mladý severočeský politik si tak možná sám na sobě vyzkouší čerstvě nabyté právnické vzdělání. Není lepší praxe.

Nechme ale teď sex stranou. Feri měl ve skutečnosti v politice skončit dávno a dobře to věděl i on sám. Už na podzim 2018 proto v rozhovoru pro Prostor X sebekriticky řekl: „Znovu už kandidovat nechci, mou láskou je právo.“ Zakladatel a nesmrtelný duch TOP 09 Miroslav Kalousek sice Feriho označil za „přitažlivého prodavače“, i čtyřiadvacetiletý miláček pražských médií ale pochopil, že to je sakra málo: nejvíc totiž za ním bylo politické prázdno.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč je Dominik Feri ze všeho nejvíc „pozér“?
  • A jaký odkaz zanechal v politice?
sinfin.digital