Krádež za bílého dne ve Sněmovně. Zákon o povinném podílu českých potravin je v podstatě státní terorismus, těžit z něj bude jen hrstka lidí

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | Je svým způsobem neuvěřitelné, co všechno jsou zákonodárci schopni prosadit, když pozornost přitahuje výhradně koronavirus. Čerstvě schválený zákon o kvótách na prodej potravin z české produkce je jednou z takových zhůvěřilostí. Je to vlastně náramně jednoduché, a pokud vás napadají myšlenky typu „alespoň jsme pomohli našim zemědělcům“, tak na to rovnou zapomeňte. Je to jen další penězovod z kapes daňového poplatníka do kapes velkých zemědělských a potravinářských podniků, třeba Agrofertu.

Samozřejmě, že politici, kteří pro tento návrh hlasovali, vám budou líčit příběh malého českého farmáře, kterého drtí španělští pěstitelé rajčat, němečtí mlékaři a polští chovatelé dobytka, ale bude to bohapustá lež. Pokud malý farmář vytváří skutečně kvalitní produkty, je nepochybně schopen svoji produkci udat už nyní a navíc mimo velké obchodní řetězce, které nedokáže v požadovaném objemu zásobit, natož s nimi jednat o ceně.

sinfin.digital