Budeme stavět premiéra! Ministryně Maláčová promlouvá z říše snů a fantazie

GLOSA PETRA HOLCE | Ministryně práce a sociálních věcí ČSSD Jana Maláčová není žádná troškařka, ne náhodou se jí přezdívá „Venezuela“. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz ale trumfuje i sebe, když říká, že ČSSD v příštích letech zase bude „stavět premiéra“.

V jednom má Maláčová přesto pravdu: tahle vláda skutečně dělá sociální politiku ČSSD. Akorát že bez ČSSD. Její tradiční sociální agendu zručně převzalo ANO premiéra Andreje Babiše, které to ovšem umí mnohem líp prodat lidem. Proto Babiš od ČSSD rovnou bral i její voliče, zatímco se sociální demokracie v průzkumech stále víc přiblížila k pětiprocentní hranici volitelnosti, nebo rovnou padla pod ní. Maláčová na Aktuálně.cz přesto nepochybuje, že se ČSSD do sněmovny dostane a bude mít „stejnou sílu jako v minulosti“.

„Věřím, že nás budou volit lidé, kteří mají plat do 30 tisíc, poctivě pracují, a stejně jsou na tom chvílemi mizerně, takových jsou skoro dva miliony… Udělám ale všechno pro to, aby tito lidé viděli, že já a sociální demokracie se jich zastáváme. Že za ně bojujeme. Moje výsledky za poslední tři roky to jasně dokazují,“ říká místopředsedkyně ČSSD.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co všechno Maláčová přehlíží?
  • A jaké poselství pro ČSSD skrýval Hamáčkův šunkový talíř?
sinfin.digital