Mysleli to dobře, dopadne to (asi) jako vždycky. Zvýšení poplatků za televizi a rozhlas může přinést víc škody než užitku

KOMENTÁŘ JANA PALIČKY I Vláda Petra Fialy oznámila, že se chystá zvýšit koncesionářské poplatky za veřejnoprávní média, úhrnem o 35 korun. Je to dobrá, nebo špatná zpráva? Jednoznačná odpověď neexistuje, platí totiž tak nějak obě možnosti. Že po patnácti letech není úplně od věci poplatek zvýšit, je asi bez debat. Naopak o tom, že tento krok může napáchat víc škod než užitku, se debata příliš nevede, ačkoliv by se vést měla.

Abych předešel nepochopení, tak raději hned v úvodu napíšu, že nejsem odpůrcem navýšení koncesionářských poplatků. Tento krok chápu a domnívám se, že k němu mělo dojít mnohem dříve. Rozumím tomu, že veřejnoprávní média svou roli ve společnosti bezesporu mají a zadarmo se neudělají. 

Dokonce jsem i přesvědčen o tom, že oněch 35 korun měsíčně navíc nejen mě, ale ani nikoho jiného do bídy fakt neuvrhne. Nicméně stejně tak dobře jsem si vědom, že tento názor bude spíše menšinový a mimo liberální prostředí českého Twitteru s ním asi nikde příliš neuspěju.

sinfin.digital