Níž už to nejde. Po opozičních politicích a mediích „těží“ Babiše juniora i dokumentarista Klusák

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Show musí pokračovat, říká se. A teď to platí i pro Andreje Babiše mladšího, syna premiéra a smutný objekt voleb. Ten svého otce v doprovodu dokumentaristy Víta Klusáka „přepadl“ na zahájení volební kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. „Přeji ti hodně štěstí v tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Měj se,“ popřál mimo jiné svému stejnojmennému otci, jenž v ten den slavil narozeniny.

Už jsme ve volebních kampaních zažili ledacos, „otcovražda“ z ruky ztraceného syna je ale určitě premiéra. A to už se dokonce dokonce zdálo, že tato smutná sága končí. Babiše juniora intenzivně „těžili“ opoziční politici včetně Miroslava Kalouska, který přijal pozvání a šel s Babišem juniorem demonstrativně na „twitterové“ pivo. A s nimi samozřejmě i většina médií, ta pro změnu cítila podobně lacinou senzaci, jako když v roce 2018 se synem premiéra natočili ve Švýcarsku gerilový a méně důvěryhodný rozhovor reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík.

A ruku k dílu jako vždy přiložili i někteří přední političtí lobbisté, kteří se chtějí zbavit Babiše. Ti pro změnu volali do redakcí velkých médií, která „kompro“ juniora nechala stranou, protože celá věc páchne levou, ať taky přiloží ruku k dílu. Jenže Babiš junior přesto mediálně rychle vyčpěl. Logicky: i ti, co premiéra Babiše upřímně nenávidí, si totiž všimli, že tady něco očividně nesedí. Jeho syn například ani neumí pořádně česky, a najednou má profesionálně vedený twitter, jako by kandidoval ve volbách.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Je „ústecká přepadovka“ další typickou „klusákovinou“?
  • A proč by si opozice měla dát pozor?
sinfin.digital