Pro Babiše nikdy nepracoval, tvrdil voličům tým Nerudové o jejím manželovi. Teď přiznává, jak to skutečně bylo

Danuše Nerudová vyrazila do boje s dezinformacemi tak, že sama zveřejnila přehled těch nejčastějších, které se o její osobě šíří, a uváděla je na pravou míru. Má mezi ně patřit i to, že její manžel, advokát Robert Neruda, pracoval jako právní expert pro Andreje Babiše. Nerudová to na svých stránkách vyvrací s tím, že naopak během svého působení na antimonopolním úřadu navrhoval ve vztahu k fúzím Babišových společností přísnější podmínky. Vadou na kráse tohoto „uvedení na pravou míru“ je, že Neruda sice nepracoval pro předsedu hnutí ANO, poskytoval ale právní služby Agrofertu v době, kdy byl holding plně ovládán právě Andrejem Babišem.

V případě Danuše Nerudové se diskutuje nejen o tom, jak by její manžel vykonával pro Česko dosud nepoznanou roli prvního gentlemana, ale i o tom, jak v kontextu kandidatury vnímat jeho působení v pozici partnera v největší české advokátní kanceláři Havel & Partners. 

Mimo jiné se objevily spekulace, že Robert Neruda měl v minulosti zastupovat i Andreje Babiše, což Nerudová označila za dezinformace a na svých stránkách v pasáži věnující se jejich vyvracení uvedla, že k žádnému zastupování Andreje Babiše ze strany Roberta Nerudy nikdy nedošlo. Neruda měl naopak jako 1. místopředseda (navíc po určitou dobu pověřený vedením) Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže horovat za to, aby se na fúze firem Babišova podnikatelského impéria nahlíželo přísněji.

Má to jen jeden drobný háček: na dvou z těchto fúzí holdingu Agrofert se Neruda, už jako soukromý advokát, následně aktivně podílel.

sinfin.digital