Ovčáček by měl začít pracovat. Národ má nárok na základní zprávy o kondici prezidenta. Navíc se blíží volby

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Prezident Miloš Zeman je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). A namísto toho, aby lidé z jeho okolí seriózně a věcně veřejnost informovali, co a proč se děje, buď úplně mlčí, vykrucují se, anebo vypouští mlhu na sociálních sítích. Děje se tak několik týdnů před volbami, po kterých prezident bude – tak jako vždycky – klíčový politický aktér.

O tom, že je Zeman v nemocnici v úterý jako první informoval server Novinky.cz s tím, že prezident do ÚVN dorazil hodinu před polednem. Tím prakticky veškeré informace, které máme k dispozici, končí. Zemanovo bezprostřední okolí totiž odmítá novinářům, a tedy i veřejnosti a voličům, cokoli bližšího prozradit. Kancléř Vratislav Mynář dokonce na dotaz Blesku, co že se to přesně stalo, odpověděl, cituji doslova: „Nic“.

A Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček, ten na dotazy novinářů nereaguje raději vůbec. Na oplátku hýří aktivitou na sociálních sítích. Okolo třinácté hodiny na svůj twitterový účet napsal toto: „Hlasitě jsem volal k Hospodinu, a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují. Žalm 3, 5-7.“

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Co dělá Jiří Ovčáček místo výkonu své funkce?
  • Proč je hlava státu klíčovou povolební figurou?
sinfin.digital