Pohřební byznys podle Bartíka. Nejdřív pohřbi prezidenta a pak za to vyber prachy

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Svatopluk Bartík ví, jak na věc. Hranice mezi profesí politika a píáristy u bývalého PR gurua party Žít Brno a později radního Brna-střed vždycky splývaly podobně jako hranice mezi pravdou a lží. Teď ale tenhle mistr uplakané sebepropagandy trumfuje i sám sebe. Sotva mu soud nepravomocně nařídil, aby prezidentovi Miloši Zemanovi zaplatil 250 tisíc korun za to, že ho krátce před volbami na Facebooku pohřbil zaživa, začal na pokutu vybírat peníze od lidí.

A že požadovaných 390 tisíc korun, z nichž zhruba 140 tisíc dělají náklady na soud, nejspíš i vybere. Bartík sbírku vyhlásil v úterý a už ve čtvrtek měl na účtu přes 40 tisíc korun. Ano, lidská hloupost ani vypočítavost nezná mezí. Bartík, jenž svá PR moudra zkoušel prodávat Bohuslavu Sobotkovi i Andreji Babišovi, totiž nekasíruje peníze za nějaký hrdinný boj za pravdu, jak se to v rámci svého cynismu snaží prezentovat. Pravda je, že peníze vybírá za vědomou lež.

Slova o tom, že má Zeman rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života, si prostě na Facebooku vycucal z prstu. Ano, vycucaný z prstu je skoro celý Facebook, tohle je ale přece jen něco trochu jiného. Bartík zaprvé tuhle lež rozšířil a (záhy radši smazal) jen krátce před posledními prezidentskými volbami, čímž je mohl ovlivnit. A zadruhé zaživa pohřbil člověka, což by mělo být přes čáru i pro mistra politické internetové „špíny“. Můžete Zemana klidně nenávidět, i on má ale manželku, dceru a další blízké lidi.

Je to vláda alibistů. Vojtěch zavřel hudební kluby, narovinu to ale říct neumí, míní provozovatel Flédy

sinfin.digital