Představte si, oni tam dokonce tančí! Razie na hudební kluby ukazuje stupiditu systému

KOMENTÁŘ MARTINA SCHMARCZE | K čemu slouží taneční kluby? Pokud myslíte, že k tancování, jste vedle. Alespoň dle mínění české vlády. Sice povolila otevřít noční provozovny, ale zakázala v nich lidem normálně se bavit. To je stupidita srovnatelná s tím, že dáte dítěti do ruky zmrzlinu a zakážete mu jí lízat. Absurditu systému podtrhuje monstrózní noční razie, při níž si policisté natáčeli návštěvníky, kteří – ó jaká hrůza – tančili!

Obecně zastávám názor, že pořádek musí být a že v čase epidemie to platí dvojnásob. Jenomže každé nařízení musí mít nějakou logiku. Zde nevidím žádnou. Kabinet mohl udělat mnoho věcí: Výrazně snížit povolenou kapacitu klubů, nařídit provozovatelům přísnou kontrolu, zda návštěvníci mají test, či očkování, nebo jim v nejhorším případě nedovolit otevřít a kompenzovat ztráty. Ale tohle je další příklad nedomyšleného polovičatého opatření, které se už svou zjevnou nesmyslnosti vzpírá tomu, aby ho někdo dodržoval.

Když zábavní kluby otevíral Izrael, vláda do nich bez omezení pustila každého, kdo měl ochranu díky vakcíně. Zároveň tím motivovala mladé lidi k očkování. Nyní už i u nás není problém s dostupností dávek a kdyby kabinet prostě jasně řekl: „Kdo se neočkuje, má smůlu“, šlo by o legitimní, rozumné a obhajitelné rozhodnutí. Lze chápat, že jako vás na silnici kvůli bezpečnosti nepustí bez řidičáku, tak vás kvůli ochraně zdraví vašeho i ostatních nepustí na určitá místa bez očkovacího průkazu. Jenže vláda to zase celé zmatlala.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • V čem se razie v klubech podobá zásahu na CzechTeku?
  • Proč počínání Babišovy vlády jen podrývá důvěru v systém a rozděluje společnost?
  • Čím by se Babiš mohl inspirovat od rakouského kancléře Kurze?
sinfin.digital