Spolu za velkým letním dobrodružstvím. Koalice ODS, TOP 09 a lidovců přijíždí s „Českou sodou“

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Nejdřív to byly provazové houpačky, na nichž se lídr koalice SPOLU a šéf ODS Petr Fiala málem uškrtil. Teď všem rozdává radost „pozitivní“ autobus, v němž lídři SPOLU vyrazili za voliči a taky „malými táborníky“, které prý zavezou za „letním dobrodružstvím“. Kdyby mi bylo deset, nemůžu se dočkat!

Takhle mám spíš pocit, že se konečně vrátila Česká soda. Ano, autobusy ve volbách táhnou. Prezident Miloš Zeman míval svého čoudícího „Zemáka“, Piráti zase svůj vězeňský autobus, kde bylo místo pro každého. Ten koalice SPOLU by se mohl jmenovat autobus falešných snů. Fiala prý slyší, jak už lidé nechtějí Andreje Babiše. A podle šéfky TOP 09 Markéty Adamové Pekarové zase „chtějí, aby už konečně někdo vymetl ten Augiášův chlév, který tady teď je“.

Aha. Babiš znovu vede volební průzkumy a SPOLU podle většiny z nich zůstává třetí. A samotná TOP 09 se zmítá někde mezi 3-5 procenty hlasů, takže jestli lidé fakt chtějí vymést nějaký „Augiášův chlév“, pak spíš ten její než Babišův. Anebo lídři SPOLU vyrazili vstříc velkému letnímu dobrodružství jen mezi své skalní voliče, aby si krátce před volbami zbytečně nekazili letní radost.

Protože třeba Fiala se v autobusu tak nadchl sám sebou, že serveru Aktuálně.cz řekl, že SPOLU bude volit „osmdesát procent lidí“. Profesor sice rychle prozřel a dodal, že ví, že se to nikdy nestane, ale pozitivní fluidum ve vzduchu přesto cítí. „Snažíme se lidi oslovovat pozitivním programem. Když mluvíme s lidmi, říkají, že ví, že je Andrej Babiš zlo... A chtějí od nás pozitivní řešení, slušnost a kompetence,“ řekl pro změnu Novinkám.

sinfin.digital