„Starý dobrý Miloš Zeman“ je zpět. V nečekaném rozhovoru rozptýlil pochybnosti, komentoval volby a urážel

GLOSA JANA PALIČKY | Překvapením týdne se stalo oznámení Jiřího Ovčáčka, že prezident republiky Miloš Zeman poskytne rozhovor rádiu Frekvenci 1. A jak Ovčáček oznámil, tak se hned deset minut (!) po onom oznámení i stalo a národ tak měl po měsíci (nepočítáme-li do toho německou citaci Machiavelliho z nemocničního záznamu) možnost slyšet hlavu státu. Jak sám Zeman opakovaně v rozhovoru podotkl, ti, kteří doufali, že je na pokraji smrti a neví o světě kolem sebe, jsou teď nejspíše zklamáni. Fyzická kondice Miloše Zemana asi nebude z nejlepších, ale duševně je zjevně na svém. Slovy moderátora: „Slyšeli jsme starého dobrého Miloše Zemana.“

Co je s prezidentem? Tuto otázku jsme si skoro všichni kladli celý dlouhý měsíc. Věděli jsme jen to, že Miloš Zeman je hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a jakékoliv podrobnosti byly kryty mlčením lékařů opřeným o lékařské tajemství a barikádou lží kolektivu kolem vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře. 

Ve veřejném prostoru kolovaly „zaručené“ informace na škále od toho, že Zemanovi víceméně nic není, po to, že prakticky nemá šanci dožít se konce týdne a už ani nevnímá realitu. Světlo do prezidentské záhady nakonec nevnesl nikdo jiný než sám Zeman, který se po převozu z ARO na standardní pokoj rozhodl poměrně neočekávaně poskytnout rozhovor (respektive dle vlastních slov jej neodmítnout) rádiu Frekvence 1. A ukázalo se, že pravdu měli spíše ti, co viděli prezidentův stav optimisticky.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Čím Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1 nejvíce překvapil?
  • Proč plány na aktivaci článku 66 Ústavy vzaly odvysíláním rozhovoru za své?
  • Co si vlastně z toho, co Miloš Zeman řekl, máme odnést?
sinfin.digital