Tah Hladíkem. Zeman využil nahrávku na smeč a Pavlovi s Nerudovou zadělal na horké chvilky

KOMENTÁŘ VRATISLAVA DOSTÁLA | Už v listopadu jsem v politickém zákulisí opakovaně slyšel, že ani Petr Hladík nepočítá s tím, že to klapne a že ho Miloš Zeman jmenuje ministrem životního prostředí. Přesto premiér Petr Fiala a předseda lidovců Marian Jurečka na nominaci trvali. A Zeman? Dost možná si pohrává s motivem, jak aspoň trochu ovlivnit průběh voleb, které rozhodnou o jeho nástupci.

Nejprve fakta: Miloš Zeman ve středu Petru Hladíkovi řekl, že má výhrady k jeho jmenování ministrem, a že není v danou chvíli připraven tak učinit. Hladík to podle ČTK řekl novinářům po dnešním jednání s hlavou státu na Pražském hradě s tím, že on osobně má dojem, že Zemanovi výhrady, které vznesl, vysvětlil.

Oficiální výklad Hradu bude skoro jistě znít nějak takto: svízel Hladíka spočívá v tom, že když v říjnu zasahovala v Brně kriminálka, tak byla nejen na radnici Brno-sever, v Pískovně Černovice, v advokátní kanceláři, kde působil lidovecký politik Filip Leder, ale také na magistrátu právě v kanceláři tehdy ještě pořád náměstka primátorky Petra Hladíka.

sinfin.digital