Nova odmítla společnou Národní prezidentskou debatu s ČT. Pavel a Nerudová vzkazují: nejsme rukojmí, domluvte se!

TV Nova odmítla návrh České televize na uspořádání společné Národní prezidentské debaty, která by se konala v lednu těsně před prvním kolem prezidentských voleb. České televizi přitom přislíbili účast ve finální debatě všichni až na Andreje Babiše. Další dva z trojice favoritů Danuše Nerudová a Petr Pavel pro INFO.CZ řekli, že by se největší televizní stanice přesto měly domluvit na nějakém koordinovaném postupu.

„Není možné, aby si televize braly kandidáty jako rukojmí při vyjednávání o termínech debat. Do debat určitě ráda půjdu, ale dokud se televize nedomluví a nebude jasné, kdy a jak debaty budou probíhat, nebudu se k tomu vyjadřovat,“ uvedla pro INFO.CZ Danuše Nerudová. V danou chvíli to přitom vypadá tak, že se finální debaty na ČT a Nově budou křížit. Podle zákulisních informací na Novu dorazí Babiš. A nyní jde o to, zda tam bude sám, anebo zda někdo z ostatních kandidátů „vycouvá“ z debaty na ČT a dorazí za předsedou hnutí ANO na Novu.

„Účastním se celé řady debat, kam Andrej Babiš ani Petr Pavel nechodí. Ráda bych i s nimi diskutovala o budoucnosti naší země, o řešeních pro lepší život občanů i konkrétní vizi, kterou nabízíme voličům. Přijala jsem pozvání řady médií (Seznam, Prima, ČT, Nova, Deník N, iDnes a další). Dotaz ohledně závěrečné debaty by měl směřovat na obě televizní stanice. Ráda bych se zúčastnila obou zmíněných debat. Věřím, že televize dojdou ke společné dohodě,“ přeje si Nerudová.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak Nerudová a Pavel na situaci reagují?
  • Proč se očekává, že Babiš dá přednost Nově?
  • Jak velký význam debaty mají?
sinfin.digital