Udženija: Jak chutná tolerance

KOMENTÁŘ ALEXANDRY UDŽENIJA | Tolerance je schopnost a ochota člověka žít vedle lidí s odlišnými názory, postoji a přesvědčeními. A je to ochota přijímat do určité vhodné míry třeba i nepříznivé vlivy, které z takového soužití vyplývají. Díky tomu jako společnost můžeme fungovat a žít spolu v míru.

Přestože tolerance by měla být jaksi normální společenskou samozřejmostí, stala se pro jisté levicové kruhy novou mantrou. Jakýmsi pokrouceným zaklínadlem nebo snad až bičem. Tyto kruhy požadují toleranci pouze ke svým postojům a názorům. Už nejde jen o absenci dialogu ze strany těchto novodobých arbitrů „správných názorů“. Jdou mnohem dál, odlišné názory by podle nich neměly vůbec existovat!

Věčný hřích

Minulý týden probleskla zpráva, že mému oblíbenému britskému herci, Liamu Neesonovi, byla v New Yorku zrušena premiéra jeho nového filmu a to pouhých pár hodin před tím, než měla oficiálně začít. A důvod? Jeho rozhovor do médií, kde přiznal, že před více než 40 lety po prožitém rodinném traumatu (znásilnění blízké osoby) měl rasistické myšlenky a chtěl se pomstít. Ne, že by snad něco reálně udělal nebo že by těm myšlenkám věřil i nadále. Naopak, neudělal vůbec nic a rasismus i svůj tehdejší postoj zpětně jednoznačně odsoudil. Byl prý šokován sám sebou, že ho něco takového vůbec napadlo. Už jen takové veřejné přiznání, které udělal zcela dobrovolně, se jen tak nevidí, co myslíte?

Komunista Dolejš: Babiš má za nás náhradu a Zeman to ví, volby můžou být už za rok

sinfin.digital