Ultralevicová maškaráda. Komentář Alexandry Udženija

Alexandra Udženija

Maškaráda, přesně tohle slovo se mi vybavilo, když jsem si v minulém týdnu přečetla článek Michala Zlatkovského na serveru iRozhlas.cz s názvem "Když je Babiš menší zlo". V tom článku se pan Zlatkovský zamýšlí nad dilematem "liberálního" voliče, který se rozhoduje mezi ODS a hnutím ANO.

V jeho podání vyhrává hnutí ANO, protože ODS je prý příliš pravicová. Zarazilo mě ale časté používání slova "liberální volič". Jde o klasické zmatení pojmů, jaké můžeme pozorovat v současné době třeba v USA. Zde si levice také přivlastnila slovo "liberální", ovšem používají ho lidé, nad jejichž nápady by kroutil hlavou i nejeden člen KSČM. 

Nesvoboda převlečená za svobodu

Liberalismus je politický směr, který stojí na jednoduché myšlence, že svoboda je prioritní politická hodnota. Ne nějaká všeobjímající rovnost, solidárnost založená na bezbřehém rozdávání, nebo snad boj za "lepší" světový řád formou kolektivního vlastnictví, ale obyčejná lidská svoboda. 

Možnost se rozhodovat a nést odpovědnost sám za sebe a své činy. Proč se levicoví aktivisté rozhodli parazitovat zrovna na liberalismu, to je mi záhadou. Jejich nástroje k prosazování jejich (často silně menšinových) názorů jsou totiž vše, jen ne liberální. Agresivní osobní útoky, ostrakizování za názor, ničení soukromého majetku. Nechtějí opačný názor porazit argumenty, natož respektovat, chtějí ho umlčet, pokud možno navždy. 

Pokrytectví Babiše a Vokřála: brněnské kmotry vrátilo do hry právě ANO. Komentář V. Dostála

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital