V České televizi se utrhli ze řetězu. A může být ještě hůř…

Petr Holec

GLOSA PETRA HOLCE | Když rozdáváte kritiku, měli byste ji umět i přijímat. V České televizi to někteří zvládají stále méně, jak v posledních dnech v přímém přenosu předvedli její moderátoři Světlana Witowská a Jakub Železný. Problém je, že už brzy může být ještě hůř: připravovaná novela zákona o ČT může z veřejnoprávní televize udělat vládní – za kterou zaplatíte ještě víc peněz.

Začněme Železným s Witowskou. Prvně jmenovaný nyní zažívá „slávu“ kvůli extempore s poslancem ANO Patrikem Nacherem, kterému v Událostech, komentářích už asi ve třetí minutě rozhovoru uraženě hodil papír se svými otázkami. Nejde ale o nic nového: Železnému jeho hosté ve vysílání často překážejí, když mu narušují „jeho“ osobní show.

Witowská pro změnu horko těžko unesla, když na cenách Trilobit, které ČT přenášela na svém kanálu Art a ona moderovala, dostala veřejnoprávní televize citrón za komerční kriminálky točené za veřejné peníze. „Já vám děkuju za diplomatický vyhazov, děkuju,“ rozloučil se s Witowskou místopředseda poroty cen Trilobit a televizní kritik Vladimír Just, když odcházel z pódia. Byl to nejspíš jeho nejrychlejší citrón, co kdy rozdal.

sinfin.digital