Vládní kultivace Pirátů? SPOLU může rychle narazit do zdi

GLOSA PETRA HOLCE | Po volbách se vždy začíná znovu. Trojkoalice SPOLU do nich každopádně míří s oficiálním vzkazem, že bude vládnout jedině s koalicí Pirátů a STAN. V tom případě ji ale nejspíš čeká něco jako „anální sex bez gelu“, jak dosavadní spolupráci s Piráty v metropoli popsal v podcastu Insider starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář. A nejen to.

„Je to jako anální sex bez gelu. Jde to, ale dře to... Magistrátu je jedno, co si městské části myslí. Praha je úplně v háji, protože není koordinovaná,“ říká v Insideru Kolář a komunikaci s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem přirovnává k mluvení do zdi.

INSIDER — Ondřej Kolář a Patrik Nacher

Zrovna z TOP 09 určitě nezní chvála ANO, ale i podle Koláře byla lepší spolupráce než s Hřibem s jeho předchůdkyní Adrianou Krnáčovou, někdejší primátorkou za ANO.

Kolář samozřejmě není v TOP 09 sám, koho musí vláda s Piráty s ohledem na vlastní zkušenosti děsit. Jeho strana s nimi jako člen Spojených sil pro Prahu vládne na magistrátu, kde je Piráti v podstatě vyšoupli z koalice na okraj. Právě kvůli pirátské „nekomunikaci“ i šíleným nápadům Spojené síly vyvolaly už několik dohodovacích řízení, a krajský výbor TOP 09 dokonce vyslovil Hřibovi nedůvěru. Ten nařčení z „nekomunikace“ na tiskovce vyřešil slavným komunikačním diagramem, načež se vše vrátilo do starých kolejí.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital