Volejte Chocholouška, Michálek s Wagenknechtem přicházejí

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Tak máme zas o něco jasněji, koalice Pirátů a STAN představila své kandidáty na případné vládní ministry. „Zvolili jsme partu nejlepších expertů pro řízení této země,“ popsal je šéf Pirátů Ivan Bartoš. Ano, některá jména jako třeba Olga Richterová na ministerstvo práce a sociálních věcí nepřekvapí. Jiná naopak lehce děsí, protože reprezentují pirátskou revoluční nesmiřitelnost.

Jde hlavně o šéfa pirátských poslanců Jakuba Michálka a senátora Lukáše Wagenknechta. O prvním z nich napsal Miroslav Kalousek na svém twitteru, že jestli se stane ministrem, balí kufry a emigruje. Michálek, ironií osudu vzděláním právník, totiž veřejně rád zavírá politickou konkurenci do pirátského vězeňského autobusu pouze na základě „mediální reputace“. V tom případě nám ovšem za Michálkova případného ministrování nebudou stačit autobusy.

Ostatně celé vězeňské depo naplní svými „kauzami“ Janek Kroupa. Nejde ale jen o to. Ministr musí být hlavně manažer početného aparátu podřízených, což Michálkovi moc nejde. „Máme v předsednictvu člověka, který je arogantní a užívá si bossing svých ‚podřízených‘ (zejména vedoucích odborů). Správný lídr/vedoucí by se měl snažit nepřenášet své problémy na ostatní a neuspokojovat si své ego tím, že se k někomu chová vyloženě hnusně,“ obvinila na podzim 2019 Michálka ze šikany šéfka pirátské personalistiky Jana Kolaříková

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Měli by si na ministerstvu spravedlnosti chystat kapesníky?
  • A kdo je mezi Piráty největší „sekyrník“?
sinfin.digital