Vymysleli systém a lidé po nich chtěli, aby ho používali. Občané banánových republik by dnes srovnání s Českem mohli vnímat jako urážku

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | Moc dobře si pamatujeme situaci z jara, kdy starostové v obcích zavírali parkoviště před turisty z Prahy, kteří by jim do jejich malebné vesničky mohli zavléct smrtící vir. Vláda se na nepopularitě „Pražáků“ ráda přiživila, když neustále zdůrazňovala, že hlavní město je semeniště všech problémů. Holt příliš voličů vládních stran v metropoli nežije, potud je to pochopitelné.

Uplynulo pár měsíců a najednou slyšíme, že Praha je příliš dobrá, protože v našem fungl novém protiepidemiologickém systému (PES) vykazuje příliš dobré výsledky. Podle tabulky by tedy měla zažít citelné rozvolnění opatření. Místo toho od ministra zdravotnictví Jana Blatného slyšíme, že je třeba pražská čísla vymazat, aby „nezlepšovala“ celorepublikový průměr. Ani náznak, že bychom třeba mohli rozvolňovat podle regionů, jak se celou dobu tvrdilo.

Přestože to mimopražští neradi slyší, tak hlavní město tvoří čtvrtinu celé české ekonomiky a bez jeho úspěchu by bylo výrazně hůř od Aše po Jablunkov. Rozhodnutí o osudu Prahy je proto zcela zásadní a má citelný ekonomický dopad na celou zemi.

Sledujeme zásnuby ODS s Babišem. Chystá se tu programový podvod, říká ministryně Maláčová

sinfin.digital