Zápas Slavie s Rangers je odstrašujícím příkladem, kam vede klečení ve jménu Black Lives Matter. Můžete nařknout kohokoliv a žádné důkazy nepotřebujete

KOMENTÁŘ MICHALA PŮRA | Je to v podstatě jen pár dnů, co Meghan Markle nařkla z rasismu královskou rodinu. Je to jen pár hodin, co hráči skotského týmu Rangers nařkli slávistu Ondřeje Kúdelu rovněž z rasismu. Srovnávat oba případy je zdánlivě šílené, přesto mají něco společného. Oba představují znepokojivý trend, který se čím dál častěji objevuje nejen na západ od českých hranic. I v Česku už najdete například soukromé školy, které vylučují žáky kvůli nařčení jejich spolužáků, přestože ti pro ně často nemají důkazy.

Pro ty, kteří čtvrteční fotbal nesledovali, je třeba uvést, že obránce Kúdela těsně před koncem utkání přišel za hráčem Rangers Glenem Kamarou a řekl mu „něco od plic“. Kamaru to rozlítilo a obvinil Kúdelu z rasismus, k čemuž se přidal i trenér domácích Steven Gerrard. Slávistický hráč odmítá, že by něco rasistického prohlásil, byť připouští, že měl vulgární poznámku. Kamara navíc po zápase podle tvrzení slávistů napadl Kúdelu v útrobách stadionu.

Spor Kamary s Kúdelou
sinfin.digital