Zoufalec týdne: Tomio Okamura a SPD. Komentář Petra Holce | info.cz

Články odjinud

Zoufalec týdne: Tomio Okamura a SPD. Komentář Petra Holce

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Poslední týden týden byl na zoufalce nebývale plodný. Třeba nedávná volební kometa ODS Václav Klaus ml. znovu perlil tak, že se od něj ODS začíná osvobozovat. Pražský pirátský starosta Zdeněk Hřib oslavil výročí našeho vstupu do NATO „komunistickým“ hlášením v metru, přestože si naším členstvím v NATO není jistý ani šéf Pirátů Ivan Bartoš. I tak je zoufalcem týdne Tomio Okamura a jeho banda jménem SPD.

A to přesto, že dokonce utrpěla malé vítězství, když Sněmovna nevydá jejího „zabrušovače“ Miloslava Roznera k policejnímu stíhání kvůli popírání existence romského koncentráku v Letech. Okamura a SPD jsou zoufalci týdne proto, že jsou současně jedinou stranou, která hlásá náš odchod z EU. A to dokonce „po anglicku“, na což skutečně potřebujete partu „zabrušovačů“.

Právě Anglie – nebo spíš Británie – totiž předvádí, jakou agónii to znamená: dva a půl roku od referenda i po několikerém hlasování parlamentu země stále zůstává v EU. A pořád neví, kdy a jestli vůbec z EU někdy odejde. Jediným výsledkem brexitu zatím zůstávají pouze ekonomické škody a politická destrukce. A to Británie není rozšířenou průmyslovou zónou Německa jako Česko a stále hraje prim v globálním finančnictví.

Představte si, že Česko začne z EU vyvádět „po anglicku“ někdo jako SPD, a celé to skončí v Zimbabwe. Ostatně „czexit“ určitě nechce ani Okamura, i jeho děsí stejně jako většinu našich firem. Prostě si s ním ke škodě Česka jen zahrává, protože prodává a politicky slouží SPD. Je proto hezká ironie, že teď SPD zaplavila Česko svými billboardy k volbám do Evropského parlamentu, z nichž se jako obvykle mile usmívá jen Okamura se vzkazem, že je pro něj Česká republika na prvním místě.

Pravda samozřejmě je, jak už to v případě téhle party fake news bývá, že to je přesně naopak: na prvním místě je Okamura a Česká republika až daleko za ním – jestli vůbec. Okamura navíc kandiduje až na posledním místě, prý hlavně aby podpořil ostatní kandidáty. To je ale jen další ironie. Jestli nás chce Okamura opravdu vyvést z EU „po anglicku“, nemusí kvůli tomu kandidovat do Bruselu. O „czexitu“ se případně rozhoduje v Česku, tohle nám zatím nesebrali ani v Bruselu.

Okamura chce o našem odchodu z EU rozhodnout stejně jako Britové v referendu, podle posledních čísel CVVM ale Češi ani jedno nechtějí: referendum chce jen 28 procent lidí, 55 procent je proti. A kdyby Okamura své referendum náhodou i prosadil, hlasovala by pro „czexit“ pouhá pětina lidí. I tak by zbytku Česka napáchali tolik ekonomických škod, že by vedle nich i Okamurova dosavadní politická destrukce vypadala stejně neškodně jako jeho někdejší cestovka pro plyšáky. 

A mimochodem: kdyby Okamura v Bruselu fakt splnil svůj volební slib a Česká republika díky němu byla v EU „na prvním místě“, pak už žádný „czexit“ nepotřebujeme, ne? Právě v EU nám totiž bude nejlíp. Vysvětlujte to ale Okamurovi, který sedne na lep každé fake news, kterou mu někdo jen z legrace pošle. Ohledně „czexitu“ ale Britům musíme poděkovat za inspiraci, o tom žádná. 

         

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud