Holding CZECHOSLOVAK GROUP tradičně podpoří karlovarský filmový festival

Partnerská spolupráce

Skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) dlouhodobě podporuje české kulturní a společenské akce. Už tradičně proto podpoří i 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jenž se letos uskuteční v mimořádném termínu od 20. do 28. srpna.

Karlovarský festival, jehož tradice sahá až do roku 1946, jsme podpořili opakovaně, a ani letošek nebude výjimkou. V holdingu CZECHOSLOVAK GROUP ctíme tradici založenou na českém historickém, kulturním a průmyslovém dědictví. Bude nám proto ctí v Karlových Varech představit i některé naše tradiční české značky, především hodinky značky PRIM,“ říká manažer marketingu holdingu CSG Lukáš Novotný.

Hodinky PRIM vyrábí společnost ELTON hodinářská, jejíž historie sahá až do roku 1949. V úvodu festivalu bude představen nový model dámských hodinek a s „primkami“ se setkají také účastníci tradičního golfového turnaje. Ti se mohou těšit na prezentaci toho nejlepšího z produkce manufaktury v Novém Městě nad Metují. Pro nejúspěšnější hráče včetně vítěze trofeje Nearest The Pin jsou připraveny luxusní modely náramkových hodinek PRIM. „PRIM je tradiční značka náramkových hodinek, které Češi dobře znají, a nosí je i mnoho významných osobností české kultury,“ dodává Lukáš Novotný.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je nejprestižnějším filmovým festivalem ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších na světě je zařazen do kategorie A, například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně nebo Benátkách. Festival představuje tradičně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní herci i filmoví tvůrci. Loni tradici pořádání festivalu přerušila pandemie koronaviru, letos se akce koná v mimořádném srpnovém termínu. Festival zahájí světová premiéra filmu Zátopek režiséra Davida Ondříčka s Václavem Neužilem a Marthou Issovou v hlavních rolích.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

SDÍLET

Může Orbán po dvanácti vítězných letech prohrát? Sjednocenou opozici povede do voleb konzervativec z malého města

Karel Barták

Předsedu maďarské vlády Viktora Orbána musí politický vývoj posledních dnů překvapovat, a to spíš nemile. Jeho český spojenec Andrej Babiš ve volbách neuspěl, visegrádská spolupráce proto už nebude tím, čím bývala. A navíc jde spojená maďarská opozice do voleb v příštím roce s jednotnou kandidátkou, do jejíhož čela si o víkendu zcela nečekaně zvolila málo známého, ale o to nadějnějšího politika. Konzervativního starostu menšího jihomaďarského města Pétera Márki-Zayho. Ten některými svými postoji a vystupováním připomíná mladší verzi samotného Orbána, je ale jednoznačně proevropský. Jeho úspěch do předvolební situace vnáší zcela novou dynamiku a jisté je jen jedno – stratégové vládní strany na to zatím nejsou připraveni. Průzkumy veřejného mínění přitom dlouhodobě naznačují, že podpora vládní strany Fidesz a sjednocené opozice je vyrovnaná, obě chce volit okolo padesáti procent respondentů.

Přečíst celý článek
sinfin.digital