Půjčky: Naučíme, jak si snadno půjčit peníze a nesklouznout do dluhové pasti

Info.cz, Aneta Černá

15. 10. 2018 • 13:28

Lidé si půjčují na bydlení, dovolenou, ale i vánoční dárky. Dostupnost úvěrů, z nichž některé jdou zařídit i po telefonu nebo online, ale může dovést klienty do dluhové pasti, z níž se budou dostávat několik let. Jak si půjčit rozumně, ale přitom snadno, poradí série článků v novém seriálu Peníze pod kontrolou, který vzniká na INFO.CZ ve spolupráci s Komerční bankou.

Velká část především mladších lidí se ve svém životě setká s možností či nutností zařízení hypotéky, tedy půjčky na bydlení. Její nastavení je pro rodiny klíčové. Délka splácení a především výška měsíční splátky totiž značně určuje životní standart klienta. Poradíme, jak si ideálně nastavit hypotéku tak, aby výrazně nesnižovala životní úroveň klienta, ale zároveň fungovala, jak má.

Kromě bydlení si lidé mohou peníze půjčovat i na zařízení dalších věcí, ať s vidinou jejich brzkého splacení, nebo dlouhodobějšího zadlužení se splátkami rozloženými na delší dobu. Zvláště poslední dobou se objevilo mnoho nebankovních subjektů, které nabízejí půjčení peněz za na první pohled výhodných podmínek. Odhalíme, na co si dát pozor a kdy je úvěr skutečně výhodný.

Nabídneme ale také poradenství pro ty, kdo už půjčky mají a uvažují o jejich sloučení a refinancování.

SDÍLET