Jak zabránit krádeži peněz z účtu? Obezřetným chováním můžete problémům předejít, v nejhorším pak pomůže banka

E15

Romana Rybová

Kamila Ondráčková

Případy, kdy zloději vybílí celý bankovní účet, jsou bohužel stále častější. Podívejte se proto na přehled nejúčinnějších opatření, jak se proti krádeži peněz z účtu bránit. Dodržování pár jednoduchých zásad vás potenciálně dokáže zachránit od velmi nepříjemné situace. Dobrá zpráva je, že i když už dojde k nejhoršímu, banka vám pomůže většinu peněz zachránit.

Ne vždycky všechno vychází podle plánu. Nečekané události, jako je krádež peněz z bankovního účtu, jsou bohužel stále realitou, a proto se vyplatí vědět, co dělat, když k něčemu takovému dojde. Odpovědným chováním lze dokonce takovým událostem do značné míry předejít. 

Když jde o bezpečnost vašich peněz, jedno pravidlo stojí nad těmi ostatními. Opravdu nikdy si nepište svůj PIN na platební kartu, případně na papírek, který necháváte v peněžence. Zloděj, který se k takové kartě dostane, má bohužel až příliš jednoduchou „práci“. Pokud si nemůžete čtyřčíslí ke kartě zapamatovat, jednoduše si jej změňte v bankomatu své banky. Vyhněte se však lehce uhodnutelným kombinacím, jako je 1111 či 1234. 

Jsme v několikanásobné krizi a přichází infarkt, musíme to přestat okecávat, tvrdí ekonomka

sinfin.digital