Jak zabránit krádeži peněz z účtu? Obezřetným chováním můžete problémům předejít, v nejhorším pak pomůže banka

Případy, kdy zloději vybílí celý bankovní účet, jsou bohužel stále častější. Podívejte se proto na přehled nejúčinnějších opatření, jak se proti krádeži peněz z účtu bránit. Dodržování pár jednoduchých zásad vás potenciálně dokáže zachránit od velmi nepříjemné situace. Dobrá zpráva je, že i když už dojde k nejhoršímu, banka vám pomůže většinu peněz zachránit.

Ne vždycky všechno vychází podle plánu. Nečekané události, jako je krádež peněz z bankovního účtu, jsou bohužel stále realitou, a proto se vyplatí vědět, co dělat, když k něčemu takovému dojde. Odpovědným chováním lze dokonce takovým událostem do značné míry předejít. 

Když jde o bezpečnost vašich peněz, jedno pravidlo stojí nad těmi ostatními. Opravdu nikdy si nepište svůj PIN na platební kartu, případně na papírek, který necháváte v peněžence. Zloděj, který se k takové kartě dostane, má bohužel až příliš jednoduchou „práci“. Pokud si nemůžete čtyřčíslí ke kartě zapamatovat, jednoduše si jej změňte v bankomatu své banky. Vyhněte se však lehce uhodnutelným kombinacím, jako je 1111 či 1234. 

Jsme v několikanásobné krizi a přichází infarkt, musíme to přestat okecávat, tvrdí ekonomka

sinfin.digital