Nebereme se příliš vážně. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Vladimíra Glatzová, Barbora Snopková Haberová a Gabriela Žáčková Krocová

Audioverze

Vladimíra Glatzová je přední česká advokátka, která vybudovala jednu z největších právnických kanceláří v Praze. V podcastu PRÁVNIČKY tvrdí, že pokud je člověk moc cílevědomý, může to pokřivit i jeho charakter. Podle Barbory Snopkové Haberové, šéfky dlouhodobě nejnavštěvovanějšího a největšího hokejového klubu u nás, je třeba zůstat stále nohama na zemi. Gabriela Žáčková Krocová, která vede právníky v české UniCredit Bank říká, že vliv je zavazující. I proto se snaží v každém kolegovi vidět to lepší.

Vladimíra Glatzová původně chtěla studovat žurnalistiku. Nakonec ale zvolila práva a díky zkušenostem v zahraničních advokátních kancelářích objevila zálibu v bankovním právu či fúzích a akvizicích. Za posledních 20 let se jí povedlo vybudovat oceňovanou advokátní kancelář, která patří ke špičce na trhu. „Důležité je nebrat se vážně. Pokud má člověk vliv, je to velká zodpovědnost,“ říká v podcastu PRÁVNIČKY s tím, že dříve byla o něco drsnější. „Nynější generace je jiná a je mnohem více důvodů, proč respektovat potřeby různých lidí v týmu,“ popisuje. Například díky koučinku začala dostávat zpětné vazby a přijímá podněty od kolegů. Svým podřízeným se pak snaží dávat konstruktivní kritiku. „Nevadí mi lehký stres, ale někdy ho možná pro okolí vytvářím. Snažím se s tím pracovat,“ dodává.

Emoce jsou podle Vladimíry Glatzové dobré i v práci, je ale třeba všeho s mírou. „Pokud je člověk moc cílevědomý, může to pokřivit i jeho charakter,“ říká. Sama má velké pracovní nasazení a někdy se musí držet, aby klienta netlačila, kam nechce. Ostatně takového přístupu směrem k hráčům hokejové Sparty se snaží vyvarovat také Barbora Snopková Haberová. Ta vede jeden z nejstarších klubů u nás a až do minulého roku byla jedinou ženou ve své pozici ve sportovním odvětví na světě. „Je to můj splněný sen, přála jsem si to od dětství,“ říká. Podle Barbory je důležité být stále „nohama na zemi“. Vyžaduje proto po lidech to, co je sama schopná.

Barbora působila 15 let v politice a svůj odchod brala jako obrovský neúspěch. Její cílevědomost ji ale vystřelila ještě výš. Kromě sportu se Barbora také věnuje módě. „Má tak vlastně dvě odlišné kariéry. Oddělovat pracovní a soukromý život ale neumím,“ dodává. Třetí právnička, Gabriela Žáčková Krocová, svou kariéru začínala v notářské kanceláři, ale nakonec zakotvila ve finančním sektoru. Dnes má na starosti právní oddělení v bance UniCredit Bank.

Říká, že je ve finančním světě jednodušší být na právní než finanční pozici. „Mám ráda, když je můj vliv směřován správným způsobem. Když je člověk rozčílený, má tendence jednat zkratkovitě. Je dobré si uvědomit, že vliv zavazuje, a to mě vrací tam, kde chci být ve vztahu ke kolegům,“ říká. Gabriela se sama nepovažuje za cílevědomou a soutěživou. Dodává také stejně jako Vladimíra, že emoce do práce patří. „Nemám problém je ukázat i před svými podřízenými,“ přiznává.

Kdo tři dámy ze světa práva inspiruje? V čem vynikají a co by chtěly umět lépe? Odpovídají v podcastu PRÁVNIČKY.

sinfin.digital