Když hoříme, zapalujeme druhé. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Kateřina Šimáčková, Stanislava Hejnová a Olga Kaizar

Audioverze

Nebojí se tvrdě bouchnout do stolu, a to ani tehdy, když jsou jejich rozhodnutí vnímána negativně nebo jsou kritizována. Věří, že jejich práce je službou a také jí obětují mnohé. V prvním díle podcastu PRÁVNIČKY! se sešly ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, klientská ombudsmanka banky Moneta Stanislava Hejnová a partnerka advokátní kanceláře Deloitte Legal Olga Kaizar.

Kateřina Šimáčková patří k nejviditelnějším členům českého Ústavního soudu. Stojí také za řadou průlomových rozhodnutí, která někdy nejsou společností přijímána jednoznačně pozitivně. V podcastu PRÁVNIČKY přiznává, že v těžkých otázkách rozhoduje vlastně mezi 49 a 51 procenty. „Musím chápat argumenty druhé strany. Abych spojovala a nerozdělovala,“ říká Kateřina Šimáčková. Podle Stanislavy Hejnové, Chief Compliance Officer a klientské ombudsmanky banky Moneta je právo, které ze své pozice řeší, vždy šedé. „Někdy je tmavší, jindy světlejší. Správnou odpověď ale mnohdy nevidím. Musím věřit kolegům a mít správně nastavená očekávání,“ uvádí Hejnová.

Právničky se v podcastu věnují také tomu, jaké lidi si vybírají do nejbližšího týmu i tomu, zda jim jsou příkladem. Například Kateřina Šimáčková za své mentory považuje juniorní kolegy a studenty. „Ti mě toho naučí nejvíc,“ dodává. Olga Kaizar, partnerka advokátní kanceláře Deloitte Legal zase v podcastu přiznává, že se v určitý okamžik zklamala a nechala se prací vláčet. Toho se snaží své kolegy uchránit.

Co právničky motivuje a jak nastavují své cíle a ambice? Jak férově vychovávají budoucí generace lídrů? A vybraly by si spíše prezidentský post, nebo funkci ombudsmanky? Odpoví první díl podcastu PRÁVNIČKY.

sinfin.digital