Superschmarcz: Progresivismu a zeleného marxismu bylo dost!

Audioverze

V biblickém Zjevení Janově se píše: „Buď studený nebo horký, vlažného tě vyplivnu.“ Martin Schmarcz vlažný není. Je to nejtemperamentnější politický komentátor v Česku. Jiskřivě komentuje a sarkasticky glosuje dění na české (nejen) politické scéně.

Činí tak výrazně, a to v textové i akustické podobě. Jeho vystoupení před kamerou mají až kabaretní nádech, a proto je Martin Schmarcz vyhledávaným a obávaným sparingpartnerem. 

V době, která je svázána až pruderními (auto)cenzurními omezeními a snahou být hyperkorektní za každou cenu, je právě Schmarczův způsob komentování potřebný a osvěžující, protože připomíná, že se nemáme brát vážně, že máme o sobě pochybovat a nemáme se bát vystoupit z davu.

Martin Schmarcz umí svérázně diskutovat nejen ve dvou a více lidech, ale dokáže formulovat myšlenky i sám před sebou a pro sebe. Videopodcast SUPERSCHMARCZ je jeho mluveným glosářem, ve kterém se během několika minut vyjádří k tématům, které v minulých dnech více či méně vytvářela náladu ve společnosti.

V prvním díle uslyšíte jeho názor na petici mnoha českých umělců k dění na Akademii výtvarných umění a v Národní galerii. 

Proč ji Martin Schmarcz podepsal? Proč ho tak rozčiluje dění na AVU? Proč se dívá na kolonizaci v Africe jako na pozitivní děj a jak to souvisí s kulturním děním v Česku? Proč podle něho petice stejně nic nezmění? Jaký je rozdíl mezi kauzou Ševčík na VŠE a kauzou AVU? A je progresivismu a zeleného neomarxismu ve společnosti skutečně tolik, že se již vytváří názorová protivlna?

Poslechněte si čtyři minuty prvního dílu Superschmarcze a zvedněte si tlak.

sinfin.digital