Merkelová je stále nejmocnější ženou světa. ČSSD a Zelené v Česku nikdo nepotřebuje, říká Topolánek

Expremiér Mirek Topolánek a šéfredaktor INFO.cz Michal Půr v nové epizodě Topol Show společně glosují jak selhání státu ve zvládání očkování, což podle Topolánka nepřekvapivě nefunguje a ani fungovat nemůže, tak volbu nového šéfa německé CDU. „Kohlovu holčičku střídá Merkelové chlapec,“ komentuje zvolení Armina Lascheta Topolánek. Na paškál se dostaly i události v Bělorusku a Rusku, stejně jako krátké zhodnocení předvolebního politického prostředí v Česku. Proč nikdo nepotřebuje ČSSD ani Zelené? To a mnoho dalšího se dozvíte, když si poslechnete celou epizodu.

Selhání a nefunkčnost, které provázely spuštění rezervačního systému na očkování, podle Mirka Topolánka odhalily mnoho věcí. Třeba to, že Andrej Babiš má už vytřeštěné oči jako německý voják u Stalingradu a začíná dělat chyby. „Že nefunguje Babiš se svým mikromanagementem je z podstaty věci. Nefungují ale úplně základní složky státu,“ říká Topolánek s tím, že problém je mnohem hlubší a jde za zkostnatělou státní správou jako takovou. „Seriál ‚Jistě, pane ministře‘ je jen slabý odvárek toho, co se v té administrativě reálně děje,“ dodává Topolánek. 

Stranický sjezd německé CDU, který zvolil novým předsedou strany Armina Lascheta, hodnotí Topolánek jako další vítězství Angely Merkelové, kterou stále pokládá za nejmocnější ženu světa. Laschet je podle něj co do politického směřování a uvažování přímým následovníkem Merkelové, ale má jednu podstatnou vadu – není Merkelová. „V historii bude Angela Merkelová možná zapsána úspěšněji než Helmut Kohl. Vyhrála by i popáté, kdyby chtěla. Taková dominance, přitom s tak hroznou politikou,“ hodnotí expremiér působení Merkelové s tím, že i přes názorové neshody s ní měl osobní vztah a mnohokrát mu pomohla. Co se týče domácí politické scény, Topolánek odmítá, že by vznikal pomyslný čtvrtý volební blok ČSSD a Zelených, a to z prostého důvodu. „Sociální demokracii už dneska nikdo nepotřebuje. A Zelené vlastně také ne,“ uzavírá nekompromisně Topolánek.

Jak zefektivnit státní správu? Jak se Mirek Topolánek seznámil s Angelou Merkelovou? Jak vnímá rozhodnutí automobilky Škoda Auto nesponzorovat hokejové mistrovství v Bělorusku? A co říká na zatčení Alexeje Navalného? Poslechněte si celou Topol Show.

sinfin.digital