Populismus si zasloužíme. Babišovy recepty nevedou k řešení, ale do pr*ele, říká Topolánek

V nové epizodě Topol Show hodnotí Mirek Topolánek mimo jiné výsledky zastropování cen pohonných hmot v Maďarsku, které vedly k tomu, že některé pumpy zavřely a jiné prodávají jen omezené množství benzinu a nafty. „V Maďarsku vidíme, jak Babišovy recepty fungují a vedou přesně tam, kam každý, kdo má trochu přehled, tuší, že povedou – do pr*ele,“ nebere si servítky Topolánek. „Tento systém jednoznačně vede jen k nedostatku a přidělování, rozhodně nevede k řešení. Jsem vlastně rád, že k tomu došlo,“ dodává s tím, že je dobře, že vláda Petra Fialy podobné kroky nečiní a sám by ji před tím důrazně varoval.

Politici jako Andrej Babiš nebo Tomio Okamura podle Topolánka zneužívají situaci na Ukrajině k vlastní kampani postavené na „Fialově drahotě“ a tom, že současná vláda nedělá nic pro lidi. „Přitom všechny kořeny všech krizí, ať už energetické nebo potravinové, které tu teď máme, jsou v hybridní ruské válce, která tu byla ještě před tím, než Putin spustil válku oficiální. V otázce energií Babišova a předtím ještě Sobotkova vláda za osm let neudělala vůbec nic. Co se dnes děje, je výsledek jejich nicnedělání a špatných kroků,“ vysvětluje Topolánek. 

„Tohle všechno je třeba vidět a je třeba to dávat na vrub Babišovi a lidem kolem něho. Jestli dnes tvrdí opak a snaží se vyvinit, tak docela brutálně lže a to blbé stádo tupounů a koblihářů mu na to naskakuje. Je to tak hloupé, že si říkám, že si to snad zasloužíme. Lidé tu opakovaně naskakují na nejbrutálnější lži a populistické žvásty, a rádi poslouchají, jak by jim dali všechno zadarmo. Je to strašné a mám toho plné zuby,“ uzavírá Topolánek.

Proč si podle Topolánka nemůžeme dovolit prohrát válku na Ukrajině? A co si máme odnést z připomínání 80. výročí operace Anthropoid? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital