Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Byty v halách ČKD ve Vysočanech: Komplex nebude mít významné dopady na zdraví obyvatel, tvrdí magistrát

Byty v halách ČKD ve Vysočanech: Komplex nebude mít významné dopady na zdraví obyvatel, tvrdí magistrát

Plánovaná výstavba bytových domů na místě továrních hal zkrachovalých strojíren ČKD Praha DIZ ve Vysočanech nebude posuzována podle zákona o hodnocení vlivů na životní prostředí (EIA). Rozhodl o tom pražský magistrát. Více než tisícovku bytů chce firma Pankrác miliardáře a bývalého tenisty Milana Šrejbera dokončit do roku 2022.

Podle úředníků nebude mít bytový komplex významné dopady na životní prostředí a zdraví obyvatel. Proti rozhodnutí se ještě můžou dotčené subjekty odvolat, v takovém případě by o odvolání rozhodovalo ministerstvo životního prostředí.

Stavbě projektu s názvem Vivus Kolbenova bude předcházet zbourání nynějších objektů, což chce investor stihnout do konce letošního roku. Stavební úřad Prahy 9 vydal demoliční výměr loni. Na místě továrních hal mají na ploše zhruba tří hektarů stát kromě bytů obchody, kanceláře a 720 podzemích parkovacích stání. Mezi domy mají být parky. Stavba má podle informací deníku E15 vyjít na tři miliardy korun. Projekt bude rozdělen do několika etap.

Pro Šrejberovu společnost Pankrác je to jeden z největších projektů. Podobně velký komplex staví také v Uhříněvsi a asi 300 bytů buduje v Holešovicích.

Nejde o jediný záměr, který se v bývalém areálu ČKD chystá. Rozsáhlý rezidenční a kancelářský projekt staví severně od Kolbenovy ulice izraelská firma AFI. Přeměnou prochází také blízký areál firmy Praga, kde by podle studie magistrátu a plánu investorů měla vzniknout nová čtvrť.

Proces EIA se rozděluje na takzvané zjišťovací řízení, jehož závěrem je rozhodnutí, zda posuzovaný záměr má či nemá významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Pokud úřad usoudí, že ano, následuje takzvaná velká EIA, pro kterou musí investor nechat zpracovat kompletní dokumentaci a jejíž součástí je veřejné projednání.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1