Články odjinud

Byty v halách ČKD ve Vysočanech: Komplex nebude mít významné dopady na zdraví obyvatel, tvrdí magistrát

Byty v halách ČKD ve Vysočanech: Komplex nebude mít významné dopady na zdraví obyvatel, tvrdí magistrát

Plánovaná výstavba bytových domů na místě továrních hal zkrachovalých strojíren ČKD Praha DIZ ve Vysočanech nebude posuzována podle zákona o hodnocení vlivů na životní prostředí (EIA). Rozhodl o tom pražský magistrát. Více než tisícovku bytů chce firma Pankrác miliardáře a bývalého tenisty Milana Šrejbera dokončit do roku 2022.

Podle úředníků nebude mít bytový komplex významné dopady na životní prostředí a zdraví obyvatel. Proti rozhodnutí se ještě můžou dotčené subjekty odvolat, v takovém případě by o odvolání rozhodovalo ministerstvo životního prostředí.

Stavbě projektu s názvem Vivus Kolbenova bude předcházet zbourání nynějších objektů, což chce investor stihnout do konce letošního roku. Stavební úřad Prahy 9 vydal demoliční výměr loni. Na místě továrních hal mají na ploše zhruba tří hektarů stát kromě bytů obchody, kanceláře a 720 podzemích parkovacích stání. Mezi domy mají být parky. Stavba má podle informací deníku E15 vyjít na tři miliardy korun. Projekt bude rozdělen do několika etap.

Pro Šrejberovu společnost Pankrác je to jeden z největších projektů. Podobně velký komplex staví také v Uhříněvsi a asi 300 bytů buduje v Holešovicích.

Nejde o jediný záměr, který se v bývalém areálu ČKD chystá. Rozsáhlý rezidenční a kancelářský projekt staví severně od Kolbenovy ulice izraelská firma AFI. Přeměnou prochází také blízký areál firmy Praga, kde by podle studie magistrátu a plánu investorů měla vzniknout nová čtvrť.

Proces EIA se rozděluje na takzvané zjišťovací řízení, jehož závěrem je rozhodnutí, zda posuzovaný záměr má či nemá významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Pokud úřad usoudí, že ano, následuje takzvaná velká EIA, pro kterou musí investor nechat zpracovat kompletní dokumentaci a jejíž součástí je veřejné projednání.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud