Herec Jan Tříska zemřel, podlehl zraněním po pádu z Karlova mostu | info.cz

Články odjinud

Herec Jan Tříska zemřel, podlehl zraněním po pádu z Karlova mostu

Herec Jan Tříska zemřel na následky pádu z Karlova mostu, uvedl server iDnes.cz. Osmdesátiletý herec byl od soboty ve vážném stavu v nemocnici. Od pondělí měl natáčet film Na střeše, natáčení ale bylo odloženo. Informaci o úmrtí herce potvrdil režisér filmu Jiří Mádl.  

„V sobotu odpoledne jsem byl na výletě lodí po Vltavě a fotografoval město. Když jsme jeli pod most, byl tam postarší muž sedící na rohu, který koukal dolů. Vyfotil jsem ho a vtipkoval, že skočí. Pak jsem četl, že slavný herec v tu dobu skočil do řeky a není jasné, jestli to chtěl udělat,“ popsal redakci INFO.cz jeden ze svědků tragické události.

DRSNÉ VIDEO: Bezvládný Jan Tříska (†80) ve Vltavě, marný pokus o záchranu autor: TV NOVA

Tříska po několika minutách vytáhly z vody dva cestující z okolo projíždějící lodi. Herec byl ve vážném stavu - nejevil známky života, nedýchal a byl v bezvědomí. 

„Oba zachránci ho proto za pomoci telefonických instrukcí operátorky záchranné služby oživovali až do příjezdu záchranářů. Ti ho přebírali už s obnovenou srdeční funkcí,“ řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři poté pacienta uvedli do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a převezli ho do Ústřední vojenské nemocnice.

Tříska byl od té doby na jednotce intenzivní péče. Přes veškerou snahu záchranářů v pondělí svým zraněním podlehl. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud