Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Holešovický maskot Hektor zemřel. Měl nemocnou nohu, prase nechali uspat

Holešovický maskot Hektor zemřel. Měl nemocnou nohu, prase nechali uspat

Stejně jako lidé, tak i zvířata odcházejí. V pátek odešel do zvířecího nebe Hektor, Göttingenské prase, které jeho majitelka Veronika Žáková pravidelně venčila poblíž tramvajové zastávky Maniny v pražských Holešovicích. Hektora dostala od babičky k osmnáctým narozeninám a od té doby byli nerozlučnými přáteli.

„Nerad, ale odcházejí nejen lidé, oznamuji, že dnes 5.1.2018 odešel tam, kde i zvířat je víc, místní holešovický krasavec, švihák Hektorek, vzpomeňte na něj!“ informoval  o smutné události na Facebooku jeden z holešovických obyvatel. 

Pod příspěvkem hned lidé začali vyjadřovat upřímnou soustrast a dávat plačící smajlíky. „Ach jo :( to ne..,“ napsala Nadia. „Hezkej věk, i když to mohl dotáhnout na víc samozřejmř. Upřímnou soustrast. Fešá to byl,“ zavzpomínal Michal.

Desetiletý černý čuník Hektor měl podle informací ze sociálních sítí závažné problémy s nohou. Proto ho majitelka podle informací ze sociálních sítích nechala uspat.

Další zprávy z regionů si přečtěte na webu Blesk.cz.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link