Na Malostranském náměstí žádné garáže nebudou. Magistrát našel řešení problematické rekonstrukce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Malostranském náměstí žádné garáže nebudou. Magistrát našel řešení problematické rekonstrukce

Na Malostranském náměstí žádné garáže nebudou. Magistrát našel řešení problematické rekonstrukce

Na Malostranském náměstí garáže stát nebudou a jeho rekonstrukce už brzy začne. Magistrátu se podle informací INFO.CZ podařilo najít řešení, jak rekonstrukci odstartovat, přestože Praha 1 žádala výstavbu podzemních parkovacích míst pro auta. Projekt se dostal do fáze, kdy neměl šanci získat územní rozhodnutí, tudíž by nikdy nemohl být realizován. Magistrátu tak v podstatě nezbylo nic jiného, než návrh rekonstrukce drobně upravit.

„V podstatě byly dvě možnosti – dál se tvářit, že se nic neděje a přípravy rekonstrukce by se na dobro zastavily, nebo udělat drobný zásah do projektové dokumentace, dohodnout se a Malostranské náměstí zrekonstruovat. Rozhodla jsem se pro druhou, konstruktivní, možnost, která bude znamenat zdržení v řádu týdnů, ale umožní náměstí opravit,“ uvedla Krnáčová.

Za vzrušenou debatu kolem podoby Malostranského náměstí stojí i špatné vztahy v koalici. Praha 1 skutečně podmínila svůj souhlas s rekonstrukcí se zapracováním garáží do projektu. Rada městské části přijala dokonce i usnesení v podobném znění, přestože magistrát vysoutěžil podobu bez garáží. „Už v březnu minulého roku MČ Praha 1 jasně řekla, že je nespokojena s tím, že v projektu chybí podzemní garáže, ale ani to neprobudilo paní náměstkyni Kolínskou, aby o tom začala s městskou částí diskutovat. Prostě její klasický styl práce. Dál se tvářila, že se nic neděje a celý projekt tím hnala do slepé uličky,“ dodala Krnáčová.

Magistrát nicméně nakonec řešení našel. Do projektu se přidá takzvaná stavební připravenost. To v podstatě znamená, že pokud by se někdy v budoucnu vedení magistrátu rozhodlo, že garáže pod Malostranským náměstím vzniknou, nemuselo by se rozkopat nově zrekonstruované náměstí. Jejich výstavba by ovšem musela znovu projít schvalovacím procesem a pak také archeologickým průzkumem, který se nyní konat nemusí.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.