Pirátská strana dostala nestandardní slevy na kampaň od firmy obžalované z korupce | info.cz

Články odjinud

Pirátská strana dostala nestandardní slevy na kampaň od firmy obžalované z korupce

Pirátská strana dostala v kampani při loňských komunálních volbách nestandardní slevu na inzerci ve výši 60 až 75 procent. Informuje o tom zpravodajský web iDnes.cz s odvoláním na faktury společnosti JCDecaux, která straně slevu poskytla. JCDecaux v současnosti stojí před soudem pro korupci a jeden z manažerů firmy za Piráty v komunálních volbách kandidoval, jak před časem informovalo INFO.CZ.

Z faktur vyplývá, že JCDecaux přiznala Pirátům slevu 300.000 korun u inzerce za 400.000 korun. U druhé zakázky šlo zase o 60 procentní slevu. Za pozornost stojí, že současný pirátský radní loni v únoru na veřejně přístupném fóru strany napsal, že nabízené plochy pro reklamní kampaň odmítl. Tehdy se přitom scházel s technickým ředitelem JCDecaux Tomášem Tenzerem, který teď u soudu čelí obžalobě z korupce spolu s někdejším místostarostou Prahy 1 Michalem Valentou (ODS).

Jak INFO.CZ v minulosti informovalo, Tenzer loni kandidoval v komunálních volbách ve Vinoři za Pirátskou stranu, přestože není členem. „V době, kdy pan Tenzer kandidoval do komunálních voleb, nám jeho aktuální soudní spor nebyl znám a ani jsme nevěděli, že za touto osobou stojí tak spletité vztahy. Pokud bychom toto pozadí celé záležitostí znali, od pana Tenzera bychom se distancovali,“ reagovala Pirátská strana pro iDnes.cz.

Firmy, které se zabývají poskytováním reklamních ploch, podle iDnes.cz tvrdí, že sleva 75 procent ve volebním období je nestandardně vysoká. „U politických kampaní, tedy v předvolebním období, u nás nelze takových slev v žádném případě dosáhnout,“ uvedl generální ředitel společnosti BigBoard Richard Fuxa. „Určitě se běžně neděje, aby někdo dostal slevu 75 procent,“ dodal pro ČTK ředitel reklamní agentury WMC Grey Tomáš Vondráček.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud