Politické dusno v Praze: ANO spouští dohodovací řízení, Trojkoalice chce v koalici pokračovat | info.cz

Články odjinud

Politické dusno v Praze: ANO spouští dohodovací řízení, Trojkoalice chce v koalici pokračovat

Zastupitelé pražského hnutí ANO vyvolají dohodovací řízení s Trojkoalicí a ČSSD. Důvodem jsou sílící neshody v pražské koalici.  Podle zástupců Trojkoalice (Zelení, Kdu-ČSL, STAN) by ale koalice měla pokračovat. Zároveň trvají na požadavku nebourat Libeňský most.

ANO chce dohodovací řízení

Během řízení si mají strany podle ANO vyjasnit, zda budou v koalici pokračovat, nebo ji několik měsíců před volbami rozpustí. Dohodovací řízení potrvá 30 dní.

„Na dnešním jednání klubu ANO jsme se shodli na tom, že dnem 27. dubna zahajujeme takzvané dohodovací řízení na základě ustanovení koaliční smlouvy, během kterého budou probíhat jednání a budeme hledat řešení, jak s touto koalicí dál," řekl Hašek.

Spor v koalici vyvolalo čtvrteční hlasování o programu zastupitelstva, kdy se politici přeli, kam bude zařazen materiál o možné demolici Libeňského mostu. Původně měl být projednáván odpoledne, nakonec ale zastupitelé odsouhlasili návrh opozičního zastupitele Ondřeje Martana (ODS), aby byl projednán jako první bod. To se nelíbilo Trojkoalici a pro podobu programu nehlasovala, neboť by se podle jejích představitelů nemohli k tématu vyjádřit občané.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud