Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Praha 2 začne svým obyvatelům posílat informační SMS zprávy. Mají vzdělávat a inspirovat

Praha 2 začne svým obyvatelům posílat informační SMS zprávy. Mají vzdělávat a inspirovat

Radnice Prahy 2 bude obyvatelům rozesílat informační sms zprávy, bude je vzdělávat v práci s moderními technologiemi nebo spustí mapu míst vhodných k návštěvám rodičů s dětmi. Rovněž založí nadační fond, prostřednictvím kterého si budou obyvatelé Prahy 2 vzájemně pomáhat. Novinářům to dnes řekla místostarostka Alexandra Udženija (ODS). Projekt nese název Chytrá dvojka.

„Chceme se dívat na sociální oblast ne jen jako na ´dávky´, ale tak, že na Praze 2 žijeme všichni pohromadě. Chceme spojit moderní technologie s lidskou sounáležitostí. A také je to jedinečná možnost, jak usnadnit život obyvatelům dvojky," řekla Udženija.

V rámci projektu již radnice zahájila kurzy vzdělávání, v kterých se mohou senioři seznámit s prací na počítači, tabletu nebo dalších moderních zařízení. V rámci informovanosti chce Praha 2 zaregistrovaným obyvatelům rozesílat sms zprávy o aktuálním dění na městské části. „Nebudeme se svými občany komunikovat pouze přes tablety, ale chceme jim dát možnost si vybrat. Samozřejmě mohou kontaktovat radnici i osobně," řekla Udženija.

Nadační fond radnice zakládá kvůli tomu, že v některých případech není schopna pomoci obyvatelům, neboť to neumožňuje zákon či předpisy. „Chceme, aby obyvatelé dvojky pomáhali obyvatelům dvojky. Nejsme v některých případech schopni pomoci lidem, kteří ji potřebují náhle a krátce. Pomůže se buď finančně, nebo se nakoupí věci, které ten který obyvatel potřebuje," řekla Udženija. Založení fondu již minulý týden schválili zastupitelé Prahy 2.