Pražská koalice si chtěla odhlasovat podporu demonstrace proti Babišovi, skončilo to fiaskem | info.cz

Články odjinud

Pražská koalice si chtěla odhlasovat podporu demonstrace proti Babišovi, skončilo to fiaskem

Zastupitelé hlavního města Prahy mají za sebou další noční jednání, které v závěru přineslo jedno fiasko. Zástupitelka za Pirátskou stranu Eva Horáková navrhla, aby magistrát vyslovil podporu demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi, která se uskuteční v neděli na Letné. Přestože koalice (Pirátská strana, Praha Sobě, Spojené síly pro Prahu) za normálních okolností disponuje dostatkem hlasů pro schválení tohoto bodu, nepodařilo se jí to. Stalo se tak za zcela nestandardních okolností.

„Potřebovali 33 hlasů, ale nakonec získali jen 29. Primátor Hřib pak řekl, že neudeřil před hlasováním do gongu, tak se hlasovalo znova. To ovšem získal jen 32 hlasů,“ řekl INFO.CZ zdroj, který byl přítomen jednání.

Hlasování dvakrát o jedné věci je nestandardní a pro zpochybnění musí existovat nějaký faktický důvod. V sále přitom už nebyli zástupci některých stran (zejména ODS a ANO), kteří odešli ve tři hodiny ráno na protest proti tomu, že se jednání neúnosně protahuje.

I bez ODS a ANO v sále sedělo 35 zastupitelů, tedy dostatečný počet pro schválení podpory demonstrace na Letné. Podle hlasovacích archů, které má INFO.CZ k dispozici, nehlasovali členové koalice Jiří Pospíšil z TOP 09 a Jan Wolf z KDU-ČSL (oba Spojené síly pro Prahu). Oba byli přítomni, ale vůbec se nezapojili. Nehlasovala ani Jana Plamínková (rovněž Spojené síly pro Prahu), která na místě sice nechala hlasovací kartu, ale přítomna nebyla.

„Není vůbec jasné, proč se tak stalo. Možná se jim chtěli pomstít za to, že se jim nepodařilo prosadit výstavbu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí,“ doplnil důvěryhodný zdroj.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud