Schválí bourání Libeňského mostu i zastupitelé? Část politiků a občanských sdružení je proti | info.cz

Články odjinud

Schválí bourání Libeňského mostu i zastupitelé? Část politiků a občanských sdružení je proti

Pražští zastupitelé dnes projednají návrh zbourání Libeňského mostu a výstavbu nového, který v úterý schválili městští radní. Proti se staví část politiků a občanských sdružení. Na programu jednání je i revitalizace Václavského náměstí, petice proti zákazu jízdy na kole centrem nebo dotace městským částem. Zastupitelé projednají také transformaci příspěvkové společnosti Prague City Tourism (PCT) na obchodní firmu.

Vedení města zdůvodnilo zbourání mostu tím, že výstavba nového mostu bude levnější a rychlejší než oprava. S tímto postupem ve vládnoucí koalici souhlasilo ANO a ČSSD, proti se postavila Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Protestují i některá občanská sdružení. Pokud bude dnes zastupitelstvo s návrhem rady souhlasit, podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) by mohla být příští rok vybrána firma, která práce provede.

Zastupitelé by měli projednat vypsání tendru na opravu spodní části Václavského náměstí. Zakázka vyjde na asi 250 milionů korun. Stavební povolení získalo město na začátku letošního roku. Na programu jednání je transformace PCT na akciovou společnost, od které si město slibuje zlepšení fungování a hospodaření PCT. Firma vznikne 1. července.

Zakázat průjezd cyklistů centrem chce radnice Prahy 1. Petici proti zákazu sepsal spolek Automat, který zároveň podal žalobu. Zastupitelé případný zákaz nemohou zrušit.

Infografika dne: Libeňský mostInfografika dne: Libeňský mostautor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud