Spojené síly pro Prahu a Praha Sobě daly ruce pryč od Kliniky. Za magistrát bude jednat primátor | info.cz

Články odjinud

Spojené síly pro Prahu a Praha Sobě daly ruce pryč od Kliniky. Za magistrát bude jednat primátor

S aktivisty, kteří provozují autonomní centrum Klinika na Praze 3, bude nyní jednat jen primátor za Pirátskou stranu Zdeněk Hřib. Spojené síly pro Prahu a hnutí Praha Sobě, které tvoří magistrátní koalici právě s Pirátskou stranou, daly od jednání ruce pryč. „My jsme se s Prahou sobě domluvili, že kolem toho necháme už jednat jen pana primátora,“ řekla INFO.CZ mluvčí Spojených sil pro Prahu.

Za magistrát dosud s aktivisty, kteří mají do čtvrtka objekt kliniky vyklidit, jednal i náměstek primátora Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu) a šéf magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě). Jejich aktivitu nyní zjevně přebírá Hřib, který aktivisty před několika dny podpořil. Majitel objektu společnost SŽDC zatím od vyklizení nehodlá ustoupit, podpořil ji v tom i Ústavní soud, podle nějž byl dům na Praze 3 obsazen nelegálně.

Podle mluvčí Pirátské strany Martiny Vackové za rozhodnutím stran magistrátní koalice nestojí vzájemné neshody, ale skutečnost, že všichni zúčastnění mají „stejný názor“ a takto se dohodli společně.

Kliniku začne ve čtvrtek ráno vyklízet soudní exekutor Ivo Luhan. Jak uvedl pro server Aktuálně.cz, nejprve zkusí situaci vyřešit po dobrém a ohledně případné asistence policie se rozhodne až podle situace.

Luhan dodal, že pokud by při výkonu exekuce narazil na tvrdý odpor, může ji přerušit a vrátit se v jiný termín. Pokud aktivisté nebudou vyklizení bránit, nebude se snažit jejich jednání nijak korigovat.

Aktivisté na den vyklizení naplánovali v objektu nenásilný happening spojený s kulturním programem. Happening aktivistů začne v 09:00, exekutor by měl dorazit v 10:00. Od 08:30 se bude v sídle SŽDC konat briefing ředitele organizace Jiřího Svobody.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud