U Karlova náměstí se srazily tramvaje. Zranilo se 23 lidí, škoda jde do miliónů | info.cz

Články odjinud

U Karlova náměstí se srazily tramvaje. Zranilo se 23 lidí, škoda jde do miliónů

V Praze v Ječné ulici do sebe dnes odpoledne zezadu narazily dvě tramvaje. Při nehodě bylo zraněno 23 lidí. Tři z nich utrpěli středně těžká zranění, ostatní lehká, uvedla mluvčí záchranné služby Jany Poštová. Škoda byla podle Drážní inspekce vyčíslena na pět milionů Kč. Kvůli nehodě byl na více než dvě a půl hodiny přerušen provoz tramvají mezi zastávkou I. P. Pavlova a Karlovým náměstím.

Tramvaje do sebe v narazily kolem 12:45. „Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící,“ popsal nehodu policejní mluvčí Jan Daněk. Podle něj je řidič v šoku, dechová zkouška na alkohol byla u něj negativní. Okolnosti nehody se budou samozřejmě vyšetřovat, dodal.

První tramvaj, která před křižovatkou zřejmě stála, byla starší dvouvagonová souprava, druhá nová, kloubová. Po nehodě skončily v sobě i oba vagony první tramvaje.

„Při srážce tramvají utrpělo zranění 23 osob. Z toho se 20 osob zranilo lehce, tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Většinou se jednalo o pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli při vědomí,“ informovala Poštová.

Na místě nehody zasahovalo pět posádek rychlé zdravotnické pomoci, jedna lékařská posádka, inspektor a speciální záchranářský vůz Atego. Asistovali i pražští hasiči z centrální stanice. „Vyprošťovat nebylo potřeba,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Kvůli nehodě byl od 12:45 obousměrně přerušený provoz tramvají mezi Karlovým náměstím a stanicí I. P. Pavlova. Mezi Náměstím Míru a Karlovým náměstím byla zavedena náhradní autobusová doprava. Tramvaje jezdily až do 15:30 odklonem přes Nusle. Auta jezdila Ječnou ulicí jedním jízdním pruhem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud