Advokátní souhrn: Kdo pomáhal s úpisem akcií CPI Property Group nebo nákupy Michelinu v Česku?

VÝBĚR JAROSLAVA KRAMERA | Jak je již železným zvykem, s přelomem roku jede česká advokacie na plné obrátky. Elitní kanceláře hlásí klíčové mandáty a důležité personální novinky. Co by vám se začátkem nového roku nemělo uniknout?

S přelomem roku se na advokátním trhu již pravidelně kupí zajímavé personální novinky. Třeba advokátní kancelář Havel & Partners zakončila rok 2021 řadou interních povýšení. Dosavadní partneři Veronika Dvořáková a Ivan Rámeš se s Novým rokem stali společníky kanceláře; z pozice counsel se na post partnerů posunuli Lenka Štiková Gachová, Michal Smrček a Josef Žaloudek. „Uplynulý rok, kdy jsme slavili dvacáté výročí založení kanceláře, jsme znovu uzavřeli jako nejúspěšnější v historii a dál jsme upevnili naši pozici lídra česko-slovenského advokátního trhu. Na nejvyšší úrovni vedení společnosti k tomu významně dlouhodobě přispívají i Veronika s Ivanem, kteří patří ke klíčovým členům našeho týmu a nyní se budou z pozice ekvity partnerů ještě intenzivněji podílet na vedení kanceláře,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. Interní povýšení zaznamenalo také dalších 12 advokátů na třech seniorních úrovních. Romana Derková povýšila na pozici counsel. Vedoucími advokáty se stávají Štěpán Černý, Ján Kapec, Kamila Kulhánková a Petr Vohnický a senior advokáty pak Zuzana Hájková, Adam Karban, Petra Kašpárková, Jan Králíček, Štefan Potočňák, Jana Šimková a Jakub Vojtěch.

Mezinárodní advokátní kancelář Clifford Chance oznámila nástup Tomáše Brožka na pozici seniorního advokáta do bankovní a finanční praxe a restrukturalizační a insolvenční praxe v Praze. Tomáš je zkušený advokát s kvalifikací v českém právu specializující se primárně na restrukturalizace a insolvence. Má také zkušenosti v oblasti bankovnictví a financí a dlouhodobě se věnuje zastupování klientů v civilních sporech, daňových řízeních a rozhodčích řízeních před významnými českými i evropskými institucemi. Tomáš do Clifford Chance nastoupil z Deloitte Legal, kde pracoval na pozici seniorního řídícího advokáta a vedoucího oddělení restrukturalizací a insolvencí. Kancelář v prosinci také oznámila, že se Steve Kozak vrací do globálního týmu bankovnictví a financí, a to na pozici Of Counsela v Praze. Steve se specializuje na dluhové kapitálové trhy, zejména na sekuritizaci a hybridní cenné papíry. V uplynulých šesti letech pracoval pro advokátní kancelář na Novém Zélandu zaměřující se na majetkové právo.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Komu pomáhali Dentons, Clifford Chance nebo Moreno Vlk & Asociados?
  • A jaké inovace představili v Havel & Partners?
sinfin.digital