Na odchodu Weilu vyděláváme jak my, tak Američané, říká po roce fungování Skils Muzikář

Jan Januš

Advokát Karel Muzikář udržel svou kancelář na špičce trhu i po odchodu americké značky Weil, Gotshal & Manges. „Důvody, které nás k tomuto kroku vedly, se ukázaly jako veskrze správné. Odpadly střety zájmů, byznys se rozšířil, máme více právníků,“ popisuje to po ruce fungování nové značky Skils pro INFO.CZ a dodává: „Byznysově to funguje ještě lépe než dříve, a to byl smysl celé operace.“

Scházíme se zhruba po roce vašeho působení pod novou značkou Skils. Jak se vám daří naplňovat záměry, které jste si předsevzal a loni jste je zhruba touto dobou prezentoval v rozhovoru pro INFO.CZ?

Čekal jsem, že se mne, opět po roce, zeptáte, co je u nás nového a já vám zase řeknu – v podstatě nic. A musím se usmát, protože v podstatě opravdu nic nového po roce není. Všechno běží, jak jsme si říkali loni. Ač je to jen předběžná a hrubá informace, už teď vím, že rok 2019 bude z finančního hlediska o něco lepší, než byl rok 2018. A je to tak potvrzení toho, že byť došlo k jakési formální změně vlastnické struktury, skutečně se nic nezměnilo.

Nadále poskytujeme špičkové služby pořád stejným klientům, v zahraničí nadále spolupracujeme s advokátní kanceláří Weil, Gotshal & Manges. Důvody, které nás k tomuto kroku vedly, se ukázaly jako veskrze správné. Odpadly střety zájmů, byznys se rozšířil, máme více právníků. A přirozeně, abychom dostáli kvalitě růstu a profesnímu očekávání seniorních právníků, rozšiřujeme řady partnerů. Martina Kramáře a Jiřího Kindla jsme nejprve posunuli do rolí ekvitních partnerů, a to již v první třetině roku 2019. A protože výsledky firmy byly velmi dobré, umožnilo mi to loni na vánočním večírku oznámit rozhodnutí vedení kanceláře, že další čtyři kolegové, kteří všichni s námi pracují více než 12 let, budou od 1. ledna povýšeni do partnerských pozic.

Muzikář snížil svůj podíl ve Skils a přibral další společníky. Kancelář loni rostla

sinfin.digital