Na začátku listopadu „milujeme právníky“. Jen jsme na to letos tak trochu zapomněli

VÝBĚR JAROSLAVA KRAMERA | Nedávné vyhlášení firemního žebříčku Právnická firma roku vzbudilo možná o něco více emocí, než bylo v minulých letech zvykem. Ostatně výsledky, místy trochu přikrášlené, nebylo možné v minulém týdnu na sociálních sítích přehlédnout. Co jsme naopak většinově přehlédli, byl páteční celosvětový svátek všech právníků pod označením #loveyourlawyerday.

Kdo v minulém týdnu neřešil na sociálních sítích Právnickou firmu roku, jako by v právním světě nebyl. Jen ty, kdo na vyhlášení výsledků na pražském Žofíně byli, čekalo mnohdy spíše překvapivé čtení. Řadu kanceláří, které se umístily mezi doporučovanými či velmi doporučovanými (přeci jen jde o žebříček), emoce nabudily natolik, že se prezentovaly téměř jako výherci, kteří přebírali cenu na podiu. To zarazilo zejména ty, kteří si pro skleněnou plaketu na podium skutečně přišli, a tak například Havel & Partners, kteří na galavečeru získali nejvíce vítězství, pro jistotu ve své tiskové zprávě uklidnili, že „podle výsledků všech dosavadních ročníků soutěže zůstávají dle součtu všech nominací a titulů nejúspěšnější a nejkomplexnější advokátní kanceláří v České republice i na Slovensku.“

Opomenuti by ale neměli být ani ti, kteří se žebříčku neúčastní. Dlouhodoběji jde zejména o Kocián Šolc Balaštík a White & Case. Od loňského roku se pak nezapojují ani Skils, jejichž tým ještě pod značkou Weil bral ceny jako na běžícím pásu. No a nejnověji nereportovali třeba Bird & Bird. Ale zpět ke galavečeru. Z kanceláří, které se zapojily a reportovaly, vzešla zajímavá data. Letošního ročníku se podle společnosti Epravo.cz účastnilo rekordních 93 advokátních kanceláří. Vůbec největší expertní tým z letošních účastníků mají v Havel & Partners, a to 220 právníků. Druzí Deloitte Legal mají necelou stovku právníků. Více než 50 právníků pak ještě reportovali v PRK Partners, Rowan Legal, Dentons a Císař, Češka, Smutný.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jaké tržby hlásí Právnické firmy roku?
  • A kdo pomáhal s prodejem e-shopů Mall Group a Wedo?
sinfin.digital