Best Lawyers se vrací aneb pět událostí na trhu právních služeb, které by vám neměly uniknout

VÝBĚR JAROSLAVA KRAMERA | Pravidelný souhrn nejzajímavějších událostí uplynulých dní na trhu právních služeb přibližuje druhou sérii podcastu Best Lawyers, která se na INFO.CZ rozjede už 5. června. Věnuje se také zajímavým realitním transakcím Clifford Chance a Taylor Wessing, nové partnerce Eversheds Sutherland nebo tématu advokátních úschov.

Podcast Best Lawyers se vrací! Letní podcastový seriál INFO.CZ, který vloni přinesl rozhovory se zástupci deseti největších advokátních kanceláří na českém trhu, se dočká pokračování. Od začátku června bude každé pondělí vycházet nový díl. Do druhé řady přijali pozvání jak kanceláře, které se podle týdeníku Forbes nově dostaly do desítky největších, tedy BBH a Císař Češka Smutný, tak další z dvacítky největších právnických firem podle obratu. Zúčastní se například Glatzová & Co., Chrenek Toman Kotrba nebo Sokol, Novák, Trojan, Doleček a partneři. Letošní novinkou je zařazení šestice kanceláří, které jsou v některé z oblastí na českém trhu unikátní a patří tak do elitní skupiny předních právnických firem. Do studia INFO.CZ tak dorazí například zástupci Peterka & Partners, DLA Piper, Bird & Bird, KPMG Legal, Arrows ETL Global nebo Z/C/H Legal. První z nových dílů vychází již v pondělí 5. června.

Realitní transakce. Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala poradenství společnosti G City Europe Limited (dříve Atrium European Real Estate) při akvizici zbývajícího 25procentního podílu v obchodním centru Arkády Pankrác, včetně poradenství v oblasti finančního práva při souvisejícím financováním projektu ve výši 112 milionu eur od UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Clifford Chance pomáhala také při prodeji nákupního centra Atrium Palác Pardubice a přilehlého pozemku za 123,8 milionu eur. Tato transakce je součástí trvající strategie G City Europe zaměřené na prodej vedlejších aktiv.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Kdo se podílel na nových transakcích Clifford Chance a Taylor Wessing?
  • A jak řeší Česká advokátní komora téma úschov?
sinfin.digital