Pět událostí Právnické firmy roku, které by vám neměly uniknout

VÝBĚR JAROSLAVA KRAMERA | Většina elitních advokátních kanceláří působících v Česku se již po patnácté sešla, aby společně oslavila výsledky firemního žebříčku Právnická firma roku, který vyhlašuje společnost Epravo.cz. Přinášíme přehled toho, co se v letošním ročníku klíčového českého přehledu událo.

Ocenění Právnická firma roku ani letos nedostal každý na LinkedIn. Je pravděpodobné, že sociální sítě (zejména mezi právníky hojně využívaný LinkedIn) zaplaví desítky příspěvků advokátních kanceláří a jejich partnerů oznamujících úspěchy v této každoroční soutěži. Proto si na úvod zopakujeme několik základních pravidel: Titul Právnická firma roku získaly jen ty kanceláře, které si v daných kategoriích převzaly ocenění. Tyto kanceláře proto byly „oceněny“ či si odnáší „ocenění“. Kanceláře, kterým se zvítězit letos nepodařilo, jsou zařazeny mezi velmi doporučované nebo doporučované. Odnáší si pomyslné „zařazení“. Kompletní přehled cen a doporučení naleznete zde.

Výsledky nepřekvapily? Nejvíce skleněných plaket si opět odnesl tým Havel & Partners. A to ve dvou odborných kategoriích a dvou speciálních, kterými jsou nejlepší klientské služby a hlavní cena pro domácí kancelář. O jedno vítězství více v oborných kategoriích mají právníci z Rowan Legal, kteří ale neuspěli v žádné ze speciálních. Čtyřlístek nejúspěšnějších kanceláří pak doplňují PRK Partners se dvěma výhrami v odborných kategoriích a Dentons s jednou odbornou a jednou hlavní výhrou pro mezinárodní kancelář. Tyto kanceláře se dají považovat za nejúspěšnější v letošním ročníku a současně jejich úspěchy výrazněji nepřekvapily. Je potřeba jedním dechem dodat, že v některých novějších odborných kategoriích se na stupně vítězů dostaly advokátní kanceláře, které by pro „vzdáleného“ pozorovatele asi nebyly první volbou. I o tom ale Právnická firma roku je. Je dobře, že může lehce vířit vody toho, kdo je vnímán jako „nejlepší“ na některé z dynamicky rostoucích oblastí práva.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Které kanceláře oznámily spojení?
  • A v čem byl letošní ročník Právnické firmy roku rekordní?
sinfin.digital