Samostatní advokáti přicházejí o klienty, ti jdou k menším a středním firmám, říká Miroslav Chochola

Jan Januš

Nečekal jsem, že lidé přejdou na digitální formy vzdělávání tak rychle, za březen a duben nám přibyly tisíce předplatitelů online právních kurzů, říká pro INFO.CZ Miroslav Chochola, zakladatel společnosti Epravo.cz a vyhlašovatel právnických žebříčků. Jinak je ale na právním trhu podle něj klid. „Pouze zaznamenáváme přechod klientů od samostatných advokátů do menších a středních firem, slyšel jsem o tom v několika desítkách případů,“ popisuje a prozrazuje rovněž, jak mohou vzhledem ke koronakrizi vypadat nadcházející galavečery spojené s vyhlašováním Právnické firmy roku a Právníka roku.

Jak zvládlo Epravo.cz koronavirovou krizi?

Vzali jsme ji jako příležitost. V prvních dnech druhé půlky března byla sice situace hodně divoká, plně jsme se ale zaměřili na online vzdělávání v oblasti práva. Na to jsme vsadili již před třemi roky, nyní se to vyplatilo. Za březen a duben totiž vzrostl počet našich předplatitelů v řádu nižších tisíců, celkem jich máme téměř 3000. Osobně mě to překvapilo, nečekal jsem, že přechod lidí na digitální formy vzdělávání může proběhnout až tak rychle. Má to tak pro nás nyní prioritu číslo jedna, měsíčně natáčíme 12 nových přednášek, v knihovně nám tak ročně přibude nejméně 120 nových videí. Na podzim pak plánujeme 35 živých přímých přenosů.

Jinak jsme ale nezaznamenali ani významnější úbytek inzerentů, podobně jako většina podnikatelů však cítíme zpomalení toku peněz. Jako firma jsme tak dokázali příležitost výrazně využít.

Kolik vynášejí největším kancelářím právníci? Milionové částky zná Miroslav Chochola

sinfin.digital