Svatá válka ve znamení boje proti korupci. Přišel čas trestat státní zástupce. Komentář M. Půra

Se zlovůlí některých policistů a státních zástupců jsem se velmi blízko poprvé setkal, když jsem se před lety podrobně věnoval případu Michala Haly. Bývalý člen vedení Ředitelství silnic a dálnic čelil obvinění z braní úplatků při pronájmech dálničních odpočívadel. Všechno vypadalo náramně průhledně. Vyšly novinové články o jeho pompézní oslavě narozenin, pak přišel policejní zásah, vazba a nakonec pedofilní porno v počítači v garáži. Důkazy pro původní obvinění neexistovaly a vyšetřovatelé včetně státního zástupce se po Halovi začali vozit kvůli pornu.

Za pozornost stojí, že honu na bývalého manažera ŘSD velmi aktivně asistovali novináři. Protože mezi mnohými z nich platí, že co řekne policejní orgán či státní zástupce, musí být pravda. Tehdy v týdeníku Euro se nám ovšem celá linka s pornem nezdála a po několika článcích, které policejní verzi zpochybňovali, jsem se s Halou potkal osobně. Byl jsem pravděpodobně první novinář od jeho obvinění. V tu chvíli přesně víte, co si máte představit pod pojmem zlomený člověk. Viděl jsem jej už jednou v minulosti, když bývalý kladenský primátor Milan Volf opouštěl ruzyňskou vazební věznici, aby jej zanedlouho osvobodili. Stejný osud zaplaťpánbůh potkal i Halu, ale zničený profesní i osobní život už mu nikdo nevrátí. Ani policisté a státní zástupci, kteří se na jeho likvidaci podíleli.

Několik měsíců po Halovi jsem se setkal i se zakladatelem společnosti Promopro Jaroslavem Veselým. Určitě si všichni pamatujete kauzu ozvučení akcí pořádaných během českého předsednictví v EU. Stejný příběh jako Hala, ale s podstatně horším koncem. Veselý si nyní odpykává devítiletý trest. Neměl takové štěstí jako státní úředníci, kteří byli obviněni spolu s ním. Jejich stíhání bylo bez pochyby účelové. Domovní prohlídky, na několik let zmražené účty a boj o holý život a život rodin s pošramocenou pověstí. Díky bohu byli osvobozeni a všechna vina padla na Veselého a další podnikatele. Nicméně kdybych si měl vsadit na jednoho člověka, který sedí za něco, co neudělal, vsadil bych si na něj.

Babiš versus Moravec. Vyhrocené diskusi dominoval spor o dálnice a plnění slibů ANO

sinfin.digital