Český rozhlas zvýšil výběr koncesionářských poplatků o devět milionů, vybral 1,049 miliardy korun | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český rozhlas zvýšil výběr koncesionářských poplatků o devět milionů, vybral 1,049 miliardy korun

Český rozhlas zvýšil výběr koncesionářských poplatků o devět milionů, vybral 1,049 miliardy korun

Český rozhlas (ČRo) zvýšil v prvním pololetí výběr koncesionářských poplatků o devět milionů na 1,049 miliardy korun. Počet přihlášených rozhlasových přijímačů se od začátku roku zvýšil o 6867 na 3,817 milionu. Vyplývá to z informace, kterou dnes vzala na vědomí rada ČRo.

Rozhlas vybral 212 milionů korun od podnikatelských subjektů a 837 milionů korun od fyzických osob. Z informace dále vyplývá, že ČRo oslovil 57.500 subjektů, od kterých získal přes 12.500 nově přihlášených přijímačů. V první pololetí také rozeslal 137.000 upomínek o více než 152 milionů korun. Z této částky vymohl 36 procent.

Veřejnoprávní firma má letos hospodařit s náklady a výnosy 2,253 miliardy korun. Vyrovnaný rozpočet je o 16,7 milionu Kč vyšší než loni. Hlavním příjmem ČRo jsou právě koncesionářské poplatky. Jejich výše je v současnosti 45 Kč na jeden přijímač měsíčně. Výběr koncesionářských poplatků by měl letos vzrůst o pět milionů korun na 2,075 miliardy Kč.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.