Českým rádiím vládne Impuls, poslouchá ho milion lidí denně. Následuje Radiožurnál a Evropa 2 | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Českým rádiím vládne Impuls, poslouchá ho milion lidí denně. Následuje Radiožurnál a Evropa 2

Českým rádiím vládne Impuls, poslouchá ho milion lidí denně. Následuje Radiožurnál a Evropa 2

Češi v prvním pololetí opět z celostátních rádiových stanic nejvíce ladili Impuls. Měl 1,02 milionu posluchačů denně, což je ale o 17.000 lidí méně než v předchozím období. Následovaly Radiožurnál Českého rozhlasu a Evropa 2, čtvrtá skončila Frekvence 1. Vyplývá to z šetření Radioprojekt, jehož výsledky dnes zveřejnily na tiskové konferenci agentury STEM/MARK a Median.

Radiožurnál si proti předchozímu období polepšil o 28.000 posluchačů na rekordních 936.000, Evropa 2 rostla o 19.000 na 905.000 posluchačů. Naopak Frekvence 1 klesla o 39.000 na 756.000 lidí denně.

Mezi stanicemi, které pokrývají více regionů, ale nejsou celostátní, se nejlépe dařilo Blaníku, kterému vzrostl počet posluchačů o 9000 na 584.000 denně. V těsném závěsu skončila síť Hitrádií s 575.000 posluchači, což je proti minulému období, které zahrnovalo poslední čtvrtletí roku 2017 a první čtvrtletí roku letošního, o 10.000 lidí více. Následovaly Kiss a Rádio Beat.

Z výzkumu dále vyplynulo, že největší podíl při poslechu rádia má poslech v zaměstnání (37 procent). Následuje poslech při domácí práci a péči o děti (19 procent). Denně některé rádio poslouchalo 62,5 procenta populace. Během týdne si alespoň jednou rádio pustí 87,7 procenta lidí.

Čisté výdaje do rozhlasové reklamy, tedy investice v ceníkových cenách bez slev a barterů, vzrostly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o zhruba tři procenta na 501,1 milionu korun. Šlo z hlediska tržeb o nejsilnější čtvrtletí od počátku měření podle současné metodiky, tj. za posledních pět let. Rostly mimo jiné sektory hraček, maloobchodu potravin a zdravotnických potřeb, pokles naopak zaznamenala například inzerce pojišťoven.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.