Českým rádiím vládne Impuls, poslouchá ho milion lidí denně. Následuje Radiožurnál a Evropa 2 | info.cz

Články odjinud

Českým rádiím vládne Impuls, poslouchá ho milion lidí denně. Následuje Radiožurnál a Evropa 2

Češi v prvním pololetí opět z celostátních rádiových stanic nejvíce ladili Impuls. Měl 1,02 milionu posluchačů denně, což je ale o 17.000 lidí méně než v předchozím období. Následovaly Radiožurnál Českého rozhlasu a Evropa 2, čtvrtá skončila Frekvence 1. Vyplývá to z šetření Radioprojekt, jehož výsledky dnes zveřejnily na tiskové konferenci agentury STEM/MARK a Median.

Radiožurnál si proti předchozímu období polepšil o 28.000 posluchačů na rekordních 936.000, Evropa 2 rostla o 19.000 na 905.000 posluchačů. Naopak Frekvence 1 klesla o 39.000 na 756.000 lidí denně.

Mezi stanicemi, které pokrývají více regionů, ale nejsou celostátní, se nejlépe dařilo Blaníku, kterému vzrostl počet posluchačů o 9000 na 584.000 denně. V těsném závěsu skončila síť Hitrádií s 575.000 posluchači, což je proti minulému období, které zahrnovalo poslední čtvrtletí roku 2017 a první čtvrtletí roku letošního, o 10.000 lidí více. Následovaly Kiss a Rádio Beat.

Z výzkumu dále vyplynulo, že největší podíl při poslechu rádia má poslech v zaměstnání (37 procent). Následuje poslech při domácí práci a péči o děti (19 procent). Denně některé rádio poslouchalo 62,5 procenta populace. Během týdne si alespoň jednou rádio pustí 87,7 procenta lidí.

Čisté výdaje do rozhlasové reklamy, tedy investice v ceníkových cenách bez slev a barterů, vzrostly v letošním druhém čtvrtletí meziročně o zhruba tři procenta na 501,1 milionu korun. Šlo z hlediska tržeb o nejsilnější čtvrtletí od počátku měření podle současné metodiky, tj. za posledních pět let. Rostly mimo jiné sektory hraček, maloobchodu potravin a zdravotnických potřeb, pokles naopak zaznamenala například inzerce pojišťoven.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud