Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook plánuje vlastní seriály. Obchází Hollywood s velkorysými milionovými nabídkami

Facebook plánuje vlastní seriály. Obchází Hollywood s velkorysými milionovými nabídkami

Facebook se podle informací deníku Wall Street Journal pokouší proniknout do zatím nepokořené oblasti vlastního obsahu. Největší sociální síť světa údajně v současné době obchází hollywoodská studia, kterým nabízí spolupráci na nových seriálech, které by se vysílaly exkluzivně na Facebooku. Společnost Marka Zuckerberga přitom rozhodně nehodlá nijak šetřit. Za produkci jednoho dílů plánovaného seriálu totiž hodlá zaplatit až tři miliony dolarů.

Facebook je sice ve skluzu, trend úspěšných seriálů si ale nechce nechat zcela utéct a sahá proto hluboko do kapsy. Vedle prvotřídní tvorby plánuje také uvedení méně nákladných pořadů, jejichž cena by se měla pochybovat v řádech několika stovek tisíc dolarů za jednu epizodu. Cílit přitom hodlá spíše na mladší obecenstvo. Jako cílovou skupinu svých plánovaných seriálů si totiž vytýčil věkovou skupinu 13-34 let.

Prvních počinů Facebooku by se jeho uživatelé měli dočkat už na konci léta. Podle původního plánu se premiérová dávka videí měla objevit už na jaře tohoto roku, ale to z neznámých důvodů nevyšlo. Kvůli záměrům vytvářet vlastní obsah už společnost zaměstnala několik lidí se zkušeností ze stanice MTV nebo z úspěšných kanálů na YouTube.

Zpravodajský web Business Insider už dříve přinesl informace o tom, že Facebook připravuje až dvě desítky pořadů. Jedním z prvních by měla být reality show Last State Standing, na které se podílí tvůrci soutěžní série American Ninja Warrior. V nové soutěži pod taktovkou Facebooku by se měli objevit účastníci z 50 zemí světa, kteří budou hrát o půl milionů dolarů.

Facebook přitom není jedinou technologickou společností, která si zahrává s myšlenkou produkce vlastního obsahu. Svou reality show o vývojářích aplikací s názvem The Planet of Apps připravuje i Apple. Ten vedle toho koupil i práva na úspěšnou talk show Carpool Karaoke, jejíž novou řadu v současné době exkluzivně pro své předplatitele vysílá na své hudební platformě Apple Music.

Nutno dodat, že byznys se špičkovými seriály zažil boom a tu nejepší produkci předchází dobrá pověst i velká očekávání. Na trhu působí řada zavedených velkých hráčů, kteří Facebooku jeho plány rozhodně nebudou chtít ulehčit.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744